Městys si ve čtvrtek v 10 hodin držel první místo s 17 039 hlasy. V závěsu bylo Stříbro s 16 983 hlasy a průběžný bronz patřil Chlumci nad Cidlinou, kterému lidé dali 16 697 hlasů. Vedoucímu triu „dýchá na záda" právě Vítkov s 16 609 hlasy. Od čtvrtého místa jsou rozdíly mezi městy natolik velké, že nové hřiště vznikne s největší pravděpodobností v některém ze jmenovaných měst.

„Z předchozích ročníků víme, že závěr hlasování bývá nejnapínavější a jinak tomu nebude jistě ani letos. Už nyní se však na předních příčkách profilují vítězná města, která se do hlasování pustila s vervou hned na začátku.

Stejně jako vloni jsme zaznamenali iniciativu různých skupin obyvatel na podporu svého města," uvedla Jitka Vrbová, tisková mluvčí společnosti Lidl.

Lidé mohou hlasovat buď na stránkách www.lidl-rakosnickova-hriste.cz nebo na facebookovém profilu akce. Výsledky hlasování všech čtyř kategorií měst podle počtu obyvatel se aktualizují na webu projektu třikrát denně.

Po ukončení hlasování zahájí společnost Lidl jednání s vedením jednotlivých měst a po vzájemné domluvě vytipují vhodnou lokalitu, kde bude výstavba dětského hřiště žádoucí.

„Městům vycházíme vstříc a umístění Rákosníčkova hřiště přizpůsobujeme vždy konkrétním podmínkám dané lokality," dodala Jitka Vrbová. Po výstavbě dostane hřiště v hodnotě 1,5 milionu do správy vítězné město.