Které zastávky se opravují? „Přestavba bezbariérových zastávek letos vstoupila už do své třetí etapy a týká se těchto míst: Hypernova, Těšínská (Tesco), Vrchní (Billa), U Cukrovaru, Partyzánská, Otická, Mařádkova,“ zmínil Šindler.

Jak dále uvedl, celkové náklady projektu dosáhnou výše 3,1 milionu korun. „Město na přestavbu získalo příspěvek z rozpočtu SFDI (Státní fond dopravní infrastruktury), který činí dva miliony korun,“ řekl a dodal, že mezi aktuální zastávky, které prošly touto úpravou, patří zastávka na Partyzánské.

„Hotové jsou všechny bezbariérové zastávky kromě zastávek Otická a Mařádkova,“ podotkl Šindler a doplnil, že na posledních dvou zastávkách by měli v tyto dny pracovat dělníci. „Celá etapa bude ukončena do konce listopadu,“ řekl Šindler.

Cílem úpravy zastávek je podle Šindlerových slov přizpůsobit je tak, aby se lépe nastupovalo lidem s omezenou schopností pohybu či lidem nevidomým a slabozrakým.

„Město při výstavbě spolupracuje s Městským dopravním podnikem Opava (MDPO) a s Centrem pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, detašovaným pracovištěm Opava (tato organizace zastupuje osoby se sníženou schopností pohybu a orientace),“ vysvětlil tiskový mluvčí.

Dalším druhem výstavby je zastřešení zastávek. „Město se postupně snaží nejvytíženější zastávky zastřešit a doplnit o lavičky, aby měli cestující dobré zázemí, aby je zastávka chránila při nepřízni počasí. Zastřešení zajišťuje pro město společnost Euro AWK,“ informoval Jan Šindler.

„V současné době se připravuje zastřešení těchto frekventovaných zastávek: na Bílovecké (Vaníčkova, směr centrum), Praskova (směr Kylešovice), Olomoucká (rekonstrukce staré zastávky u nemocnice směr centrum),“ vyjmenoval Šindler a závěrem dodal, že v rekonstrukci vytížených zastávek bude město pokračovat i v budoucnu.