Žáci si prostřednictvím elektronické korespondence mohou vyměňovat informace o sobě, o svém městě a zemi a někdy se účastní také výměnných pobytů. Jako první přijali pozvání Řekové a své virtuální spolužáky přijeli navštívit do Opavy. „Naše škola se od září podílí na mezinárodním projektu, který probíhá v rámci aktivity etwinning – to znamená párování škol z různých zemí.

Tento projekt se jmenuje Virtual Classmates. Účastní se ho žáci 9. tříd, vypracovávají projekty, chatují a vyměňují si informace, rozvíjejí jazykové dovednosti,“ uvedla koordinátorka projektu Jitka Vlčková. Řeckým spolužákům se opavští „spolužáci“ zalíbili a byli zvědaví, jak to u nich chodí. „Oproti původním, skromnějším předpokladům nakonec přijelo téměř padesát žáků a pedagogů,“ doplnila Vlčková „Zvládli jsme to hlavně díky týmové práci učitelů naší školy, za což bych jim ráda velmi poděkovala“ dodala.

Opavské děti připravily pro řeckou výpravu bohatý program – od seznamovacího večírku, prohlídky školy, až po hry a soutěže. „Žáci mezi sebou živě komunikovali a pracovali v týmech, museli společně řešit problémy, ať už jazykové, logické nebo sportovní - a moc se jim to líbilo. Smyslem projektu byla motivace k dalšímu i hlubšímu učení jazyka a větší zájem o jinou zemi,“ uzavřela Jitka Vlčková.