V kategorii Pracovník v sociálních službách pobytové služby skončila na prvním místě Renata Hrabinová z domova Letokruhy v Budišově nad Budišovkou.

Pečovatelkou je už pětatřicet let a celou dobu dokázala udržovat pracovní kolektiv, organizovat různé akce a je velmi oblíbená. Pro spolupracovníky i klienty je stále milovanou „babi Renkou".

„Pro naše zařízení je paní Hrabinová obrovským přínosem a doufáme, že jí zdraví i energie vydrží dál," netají ředitelka domova Kamila Molková radost z uznání své pečovatelky. Toto ocenění není letos pro Letokruhy jediné. V říjnu získal domov speciální Cenu časopisu Ošetřovatelská péče 2015 a ředitelka Molková navíc Cenu sympatie.

Cílem Národní ceny pečovatelských služeb Pečovatelka roku, kterou pořádají Diakonie ČCE a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, je veřejné ocenění a podpora žen, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat druhým.

Nominace favoritek do Národní ceny zasílali uživatelé služeb, rodiny a přátelé klientů i spolupracovníci nebo vedení pomáhajících organizací. Ze všech kategorií pak odborná komise vybrala dvacet nejlepších k ocenění. Patrony byli herečka Hana Maciuchová a herec recitátor Alfréd Strejček, který slavnostní vyhlášení moderoval.