Černohorského navrhli do dozorčí rady SFC noví opavští radní, kteří chtějí novými jmény obměnit představenstva a dozorčí rady dalších sedmi organizací, v nichž má město majetkovou účast.

Všechna jména jsme zveřejnili zde.

Touto obměnou chce mít nové vedení opavské radnice vzešlé z loňských komunálních voleb vliv na řízení a chod těchto organizací. O navrhovaných změnách jednají v pondělí od 15 hodin opavští zastupitelé, schválit je musí také valné hromady daných společností.

Černohorský v pondělí naší redakci svou rezignaci potvrdil. „Řešili to naši právníci, podle nichž by mé účinkování v dozorčí radě SFC a vůbec v jakémkoli kontrolním orgánu bylo v rozporu se služebním zákonem. Mrzí mě to. Když už byly ty změny navrženy, tak jsem doufal, že bych mohl být přínosem. Je to bezplatná služba pro lidi,“ uvedl policejní mluvčí, který se ve fotbale pohybuje mnoho let.

Je předsedou komise mládeže Okresního fotbalového svazu a fotbalovým trenérem. Místo Černohorského je do dozorčí rady SFC navržen bývalý hráč Baníku Ostrava, bývalý československý reprezentant a trenér mládeže SFC Opava Rostislav Vojáček.

„Je to správný člověk na správném místě. Je spjat s fotbalem a rozumí mu,“ ocenil svého možného nástupce Černohorský.

Pro úplnost nutno dodat, že funkcionáři v městských organizacích berou průměrně pět tisíc korun měsíčně. Z toho existují pouze dvě výjimky: Neplacené jsou funkce v dozorčích radách a představenstvech SFC a Hala Opava. „Pokud je členem představenstva nebo dozorčí rady uvolněný zastupitel, tedy primátor nebo náměstci, pak tuto funkci vykonává bezplatně,“ doplnila první náměstkyně Pavla Brady (SOS).