Golem má své příznivce po celém světě. Jeho rekordy oslovily také Číňany, kteří chtěli, aby předvedl své umění i na Dálném východě. Z plánovaného turné ovšem nakonec sešlo.

Roli sehrál fakt, že druhá strana se nechtěla podílet na cestě Richterova dlouholetého trenéra Jiřího Týna, pod jehož dohledem se připravuje v kylešovickém Bavaria fitness. „Nic se nezrušilo, ale odmítl jsem to, protože má podmínka byla letět s trenérem. Dva týdny před odletem jsem byl postaven před hotovou věc, že poletím sám," popisoval celý problém Golem.

Myšlenek ohledně vystoupení v Číně se však úplně nevzdal: „Pokud přistoupí na mé podmínky, proč by ne. Doba, kdy si komunisté diktovali podmínky, je už pryč. Nyní je řada na nás. Teď vážně. Je to zvláštní, ale pro mě tyto „výlety" přestaly být zajímavé. Dělám to už jen pro své blízké."

Má za sebou hořkosladký rok

Pro Reného Richtra měl rok 2014 hořkosladkou příchuť. Na jedné straně si mohl užívat úspěchů v osobním i pracovním životě, na té druhé se musel vyrovnávat se ztrátou svého milovaného tatínka.

„Loňský rok byl pro mě plný radosti a ještě více bolesti. Největší úspěch je, že jsem svého syna, který se vyučil automechanikem, dostal do nejznámější autodílny v Německu a on si svou pílí toto místo dokázal udržet," pokračoval držitel několika světových maxim, jež jsou zaznamenány v Guinnessově knize rekordů, a ještě popsal, jak strávil vánoční svátky.

„Vánoce jsem měl možnost strávit se svou rodinou jako milující otec. Na Silvestra jsem byl naopak v práci jako pracující otec," uvedl rodák z Opavy, který se živí jako profesionální kuchař v Rakousku.

Plánuje překonat tři rekordy

Do nového roku Golem vstoupil s celou řadou plánů. V hlavě má také několik rekordů, o jejichž překonání by se chtěl letos pokusit. V tuto chvíli víme, že budou tři, ale na informaci, o co přesně půjde, si budeme muset ještě počkat. Bude to překvapení.

„V květnu uplyne rok, kdy mě opustil můj otec. Jako projev úcty k tomuto člověku chci během jednoho dne překonat hned tři světové rekordy americký, německý a kanadský. Jedná se o rekordy, ke kterým mám blízko. A proč zrovna tři? Jeden za mě a zbylé dva za mé dva bratry, kteří nemají tuto možnost, jakou mám já," vysvětloval René Richter.

Má velkou pravdu. Ne každému je dáno, aby v zubech odtáhl kolonu za sebou zapojených kamionů anebo disponoval silnějším skusem čelistí než krokodýl. Větší sílu v zubech má pouze hyena. Spousta lidí v souvislosti s Golemem hovoří o jistém daru, což on sám ještě upřesňuje: „Na rekordy se nedá trénovat, je to dar. Jen se můžu připravovat."