Pokořitel mnoha světových maxim si jako datum vybral 13. květen. V ten den totiž uplyne přesně rok od smrti jeho otce. I proto celá akce ponese název In memoriam Josef Richter.

Přítomni budou také pověření lidé, kteří v případě zdárných pokusů uznají tyto počiny jako platné pro zápis do Guinnessovy knihy rekordů. V minulosti už hodnotu těchto maxim Golem posunul, ale kvůli problémům s registrací nenabyly oficiální podoby. To by se ovšem nyní mohlo změnit.

Harmonogram celého dne je zřejmý. Okolo 10 hodiny dopolední se chystá v čelistech vyzvednout konstrukci se závažími, jejichž hmotnost dosáhne jedné tuny. To vše v Bavaria fitness v Kylešovicích.

Večer od 18 hodin se pak pustí do dalších rekordů už v areálu společnosti TQM. Pákou nejdříve bude chtít posunout patnáctitunový kamion o třicet centimetrů. V zubech se následně tentýž vůz pokusí odtáhnout do vzdálenosti pěti metrů.

„Poslední zmíněný rekord drží od začátku roku Rus Igor Zaripov. Ten v Číně do pěti metrů utáhl 13,7 tuny. Mně už se dříve podařilo pohnout s patnácti tunami, jenže kvůli potížím s papírováním to nebylo oficiální," vysvětloval Golem.

René Richter má jasno také v tom, komu tyto rekordy chce věnovat. O jeho otci Josefovi už byla řeč a zmínit je nutné také další členy rodiny. „Jeden je pro mě a zbylé dva pro mé bratry, kteří nemají takový dar jako já," uvedl silák z Opavy, který se živí jako profesionální kuchař v Rakousku.

Odmítl obavy z toho, že by mu překonávání hned tří maxim během jediného dne mohlo způsobit nějakou velkou únavu: „Mám v sobě skutečně spoustu energie a zároveň i bolesti, která potřebuje ven. Vnímám to jako takový ventil."