Pokračování revitalizace železniční trati Opava - Krnov se v místech železničních přejezdů projevilo uzavírkami silnic. Řidičům to pochopitelně přináší problémy.

„Objížďka pro mě určitou komplikací je. Samozřejmě musím do práce vyjíždět s větším předstihem než obvykle," okomentoval současnou situaci Adam Halas.

Podle jeho slov však dopravních omezení v posledních měsících zažil ovšem už celou řadu, takže pro něj není zase až tak velkým překvapením.

„Na objížďku nebo zákazy vjezdu člověk narazí de facto každý den ať už v Opavě nebo v okolí města. Popravdě se už těším na lepší počasí. Místo do auta sednu raději na kolo," dodal Adam Halas, který se potýká s objížďkami téměř každý den při cestě do své práce.

Po uzavírce na Otické ulici ve čtvrtek a na ulici K Celnici v pátek budou dnes uzavřeny od 8 do 18 hodin železniční přejezdy na Obecní ulici a také v Holasovicích. Objížďka v případě ulice K Celnici povede po ulicích Vávrovická, Jantarová, Novosvětská, K Celnici, dál směrem na Opavu a zpět na Obecní.

V případě Holasovic musí řidiči zvolit objízdnou trasu ve směru na Krnov a zpět do obce. V pátek 28. dubna uzávěry železničních přejezdů zakončí od 8 do 18 hodin uzavření brumovického mlýna ve Skrochovicích.