Na nádrži pak způsobil škodu za dva tisíce.

„Dále po odstranění víček palivových nádrží pachatel odcizil ze zaparkovaných nákladních motorových vozidel odstavených v areálu Stanice technické kontroly na Slavkovské ulici v Jaktaři 350 litrů motorové nafty. Společnosti Štěrkovny, spol. s r. o., se sídlem v Dolním Benešově tak způsobil škodu ve výši 10 500 korun,“ uvedla Dagmar Schindlerová z opavské policie.

Motorovou naftu pak kradl i druhý neznámý pachatel. Na farmě v Budišově nad Budišovkou odšrouboval víko palivové nádrže a z traktoru odcizil patnáct litrů. Jak potvrdil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, krade se především nafta ze zaparkovaných nákladních vozidel.

„Většinou se jedná o odstavená auta v areálech různých firem, a to střežených, nestřežených, uzamčených a neuzamčených,“ řekl Černohorský. Způsob prevence je podle něj jediný. „Řidiči by měli parkovat tam, kde je pohyb lidí, kteří by mohli něco vidět,“ uvedl se slovy, že řidičům doporučuje tankovat ráno.

„Z osobních aut se krade také, především pak ze starších vozidel. Důležitá je v těchto případech všímavost lidí. Řidiči by pak neměli svá auta stavět někam dozadu. Dobré by bylo také zařídit si hlídače,“ doplnil Černohorský.

Nakonec dodal, že co se týká Opavska, poměrně často se tato trestná činnost vyskytuje v Hradci nad Moravicí a na Vítkovsku.