Jak potvrdil vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu Rudolf Klein, odfrézovává se 11,5 centimetru stávajícího živičného povrchu a pokládá se nový. Provoz je proto sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen semafory.

Zatím omezení potrvá do pátku 4. června.

Kvůli rekonstrukci vnitrobloku je uzavřena také Podkovní ulice v Opavě, dvorní trakt. Tam by měly stavební práce skončit 8. června.

Dlouhodobě uzavřen je také úsek z Vrchů na Fulnek. Důvodem je výstavba opěrných zdí, sanace svahu a opravy silnice. Objízdná trasa je v tomto případě pro osobní dopravu a nákladní vozidla do 7,5 tuny vedena z Fulneku do Bílovce přes Slatinu, Skřipov a zpět na silnici I/57. Pro nákladní dopravu je trasa vedena po silnici I/11 z Opavy přes Ostravu a dále na silnici I/47 na Fulnek a D1. Dokončení je plánováno na poslední říjnový den.

V uplynulých týdnech se řidiči museli obrnit trpělivostí například při projíždění z Branky u Opavy k Hradci nad Moravicí, kde se frézovalo. Nebo na Hradecké ulici v Opavě, kde se pokládal vodovodní řad.