Silnice, která nese označení II/467 bude kompletně v obou směrech uzavřena od soboty 8. října od 6.30 hodin. Objízdná trasa vede přes Bolatice, přičemž cesta bude kvůli rekonstrukci, kterou provede Správa železnic, uzavřena do středy 12. října do 4 hodin.

Změna se od sobotní půlnoci dotkne i linkových autobusů, konkrétně linek 241, 246, 252, 255, 262 a 283. Po dobu uzavírky silnice nebudou obsluhovány zastávky Kravaře, Hanůvka, dvůr, dále Štěpánkovice železniční stanice a zastávka Kravaře HD směrem na Štěpánkovice. Ta bude dočasně přemístěna na zastávku Kravaře, HD. Ve spojích 2, 4, 6 a 8 linky 283 dojde k přemístění zastávky Dolní Benešov, kaple z původního stanoviště dva na stanoviště čtyři.

Ruku v ruce s opravou přejezdu jde pak i výluka vlaků v úseku mezi Kravařemi a Hlučínem. Ta začala už v pondělí 3. října a potrvá až do pátku 14. října.

Všechny vlaky jsou nahrazeny autobusovými spoji, zastávky náhradní autobusové dopravy jsou: v Kravařích před staniční budovou, v části Kouty na zastávce Kulturní dům, v Dolním Benešově-Zábřehu u kostela, dále v Dolním Benešově u železniční stanice, v Kozmicích stojí autobusy na zastávce restaurace, Jednota. V Hlučíně pak na autobusovém nádraží na stanovišti 6 a u tamního vlakového nádraží.