Konečně se začalo něco dělat. Takováto věta nyní zřejmě zní v hlavách většiny řidičů. Alespoň tedy těch, kteří pravidelně využívají cesty směrem z Kylešovic na Komárov.

Trnem v oku byl podjezd pod tamním železničním mostem, který byl opakovaně a dlouhodobě zaplaven vodou. Redakce na problém, který byl donedávna řešen jen zákazovými značkami a objížďkami, opakovaně upozorňovala. A jak vidno, vyplatilo se.

Věci se daly do pohybu a nyní by se mohli řidiči konečně dočkat. Koncem uplynulého týdne se totiž sešlo vedení města se správou silnic Moravskoslezského kraje, hasiči, policií a Správou železniční dopravní cesty. Společně se pak dohodli na řešení.

V nejbližších dnech by měla být v místě vytvořena strouha, která bude vodu odvádět.

Jak redakci potvrdil vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací odboru dopravy opavského magistrátu Rudolf Klein, v případě špatného odtoku dojde následně k provedení protlaků stávajících kanalizačních vpustí v blízkosti viaduktu a popřípadě k dalším výkopovým pracím.

„Následně bude celá situace řešena operativně tak, aby byla zjednána náprava v co možném nejkratším termínu. To znamená, že dojde k opravě komunikace a dalším údržbovým pracím,“ uvedl Klein.

Ještě před pár týdny to přitom vypadalo tak, že vzniklá komplikace nemá řešení a nápravy se řidiči dočkají až s vybudováním jižního obchvatu.