Rovněž mají přehled o nebezpečných úsecích. Například sedmadvacetiletá Zora Stypová z Opavy zpravodajství v rádiu poslouchá. „Myslím, že velmi nebezpečná je ulice Těšínská. U Ostroje policie občas stojí a hlídá, to je dobře. Jestli by měla policie situaci více monitorovat? Z mého pohledu řidiče by více radarů být nemuselo,“ uvedla. Pětadvacetiletý podnikatel z Hrabyně Libor Jung patří mezi menšinu řidičů, která dopravní zpravodajství nesleduje. „Velmi nebezpečná je křižovatka u Nových Sedlic, vím, že tam jsou nehody často. Policisty jsem tam nikdy hlídat neviděl, to by se určitě mělo změnit,“ dodal.

Opavanka Alena Pavelková sleduje s rodinou zpravodajství na rádiu Impulz, především když jedou na delší cesty. Krizové jsou podle ní ulice Těšínská a Krnovská, ale policisty tam neviděla. „Měli by se starat o důležitější věci, než jsou radary, např. špatné parkování nebo riskantní předjíždění,“ míní. Pětadvacetiletý šéfkuchař David Baier často cestuje mezi Prahou a Opavou, a proto radarové zpravodajství sleduje. „Nebezpečné to může být kdekoli, když řidiči jezdí tak, jak jezdí. Více pozornosti policie by určitě neuškodilo,“ vyjádřil se „Radary jsou dobré pro šílence, kteří jezdí, jako by byli na silnici sami. Pod kopcem ze Štěpánkovic na Kravaře je to hrozné. A policie? Ta je vždy tam, kde jí není třeba,“ to jsou slova pětasedmdesátileté Klotyldy Kočí ze Štěpánkovic.

Šestadvacetiletá keramička Zuzana Hřebíčková, která do Opavy přijela nejspíš pracovně, zpravodajství sleduje. Radarů by podle ní mělo být určitě víc. „Lidé řídí opravdu hrozně. Nemyslím si ale, že by to radary nějak měnily, když už někdo bezohledně jezdí, těžko se přeučí. Policie by měla víc dbát na výchovu nových řidičů; mladé by k tomu měli vést třeba i v autoškolách,“ uvedla. Informace o radarech poslouchá na Impulzu Opavan Martin Donátek. Také on má přehled o nebezpečných místech v regionu. „Na Josefovském kopci se řidiči v kolonách za náklaďáky předjíždějí, a pak jsou z toho havárky. Policii ani radar jsem tam nikdy neviděl, ač jde vlastně o třetí nejnebezpečnější místo v republice. Policie by měla řidiče upozornit jiným způsobem, než je radar, třeba namontovat billboard s obrázkem nějaké drastické dopravní nehody, aby si to lidé uvědomili,“ navrhuje.

Osmatřicetiletý podnikatel z Ostravy Milan Camek zpravodajství sleduje. „Je pravda, že rychlost nedodržuje nikdo a radarů by mělo být určitě víc, i když tím vlastně mluvím sám proti sobě. Já bych ale řidiče kontroloval spíše tam, kde chodí děti, u škol a podobně, ne na rovných úsecích, kde je to v podstatě samoúčelné.“