Nutno podotknout, že k takovémuto průzkumu nás vedlo více než hodinové zpoždění, které ukazovaly posledních několik dní hodiny na Hlásce.

Naše první zastávka byla na Ostrožné ulici, kde byly hodiny jen o minutu napřed. Lékárenské hodiny u Bati kousek opodál pak měly čas přesný. Jeden z Opavanů nám však řekl, že několik let hodiny ukazovaly stále čtvrtou hodinu.

O pouhou minutu napřed šly také hodiny umístěné při vchodu do podloubí u Sluny. Ve čtvrtek dopoledne už šly dokonce po několika dnech, kdy se o více než šedesát minut zpožďovaly, na čas i hodiny na Hlásce. Ani opavské hlavní poště se nedalo tentokrát nic vytknout. Reálný čas se shodoval s hodinami umístěnými před vchodem.

Jak vyplynulo z vyjádření lidí, které redakce oslovila, Opavané rozhodně na hodiny umístěné ve městě nesázejí. „Mám pocit, že každé hodiny tady jdou trochu jinak. Byla bych blázen, kdybych se na ně spoléhala. Vždyť jenom Hláska šla před pár dny úplně blbě, což je ostuda.

Alespoň na radnici by měl být čas správně,“ nechala se slyšet pětašedesátiletá důchodkyně Alena K. z Opavy.

Podobná slova pak zazněla i z úst třiačtyřicetiletého muže, který si nepřál zveřejnit své jméno. „V hodinách je tady v Opavě bordel.V žádném městě jsem se ještě nesetkal s tím, aby šly každé jinak. A o špatném čase na radniční věži, která je dominantou Opavy, raději ani nemluvím,“ zdůraznil.

ANKETA: Orientujete se podle hodin ve městě?

Veronika Bublová, 16 let, Opava, studentka:
Docela se orientuji. Nevím ale, jestli hodiny ve městě jdou dobře. Asi by měly jít, když jsou ve městě.
Renata Strožíková, 36 let, Opava, květinářka:
Vím, že hodiny na Hlásce se opožďovaly. Myslím, že se hodiny ve městě neshodují. Hodiny na Ostrožné jdou jinak než Hláska.


Liana Hahnová, 43 let, Velké Hoštice, živnostník:
Ne, nevěřím, že jdou dobře. Mám raději svoje hodinky.

Radana O., 47 let, Opava, referentka přepážky:
Ne, neorientuji. Myslím, že každé hodiny mají jiný čas. Orientuji se podle svých hodinek na ruce.