Nový školní rok odstartoval, a tak pokud chcete, aby vaše ratolest trávila volný čas smysluplně, je nejvyšší čas zapsat ji do některého ze zájmových kroužků. V SVČ Opava právě vrcholí registrace. Svou činnost kroužky spustí v týdnu od pondělí 16. září. Maminka Eva Jazolská má jasno, respektive její dvě děti.

„Hned, jakmile byl vyvěšen seznam nabízených kroužků, jsme vše s dětmi doma probrali a vybrali aktivity podle jejich uvážení a vlastního zájmu. Dcera je typická holčička, která ráda tančí, syn má zas rád všemožné kutilství,“ prozradila jejich preference. V předešlých letech ale využívali nabídky školy a školky.

„Letos poprvé budou docházet mimo školní družinu, získají zkušenosti z jiného prostředí, seznámí se s novými kamarády. Vypadá to, že se už hodně těší,“ uzavřela Eva Jazelská.

Nabídka zájmových kroužků je velice pestrá, jak ale zvolit správně a v jakém věku s nimi začít? Kroužek musí děti bavit, takže by rodiče měli brát v potaz, zda má dítě předpoklady spíše pro individuální nebo kolektivní aktivity. Jestli se raději hýbe a sportuje či má blíž k technickým dovednostem nebo třeba k přírodě.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Renáta Večerková

„Otázka kdy začít je velice individuální. Nabízíme kroužky od tří a půl let, takže pokud jsou děti v tomto věku připravené, rádi je přivítáme nejčastěji v nějakém pohybovém kroužku doplněném o zpívánky,“ sdělila ředitelka SVČ Opava Soňa Wenzelová.

Táhnou všechny vypsané kroužky

„Kapacity se rychle plní. Přihlášky mohou zájemci zasílat online či přijít osobně každý den od 14 do 18 hodin do střediska,“ informovala Wenzelová.

Své místo zde mají kroužky s dlouhodobou tradicí, zároveň se však středisko umí lehce přizpůsobit i těm nejnovějším trendům. Do nabídky tak zařazují i novinky. „Pro dospělé otevíráme trénování paměti, po kterém byla poptávka, a také jsme například obnovili rybářský kroužek pro děti.

A co když děti nová aktivita po dvou hodinách omrzí? Nic se neděje. „Celé září probíhají spíše ukázkové hodiny, kde se děti s jejich náplní seznamují,“ uzavřela Soňa Wenzelová.