Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rok 2015 na Opavsku a Hlučínsku (1. část)

Vážení čtenáři, přinášíme vám krátký přehled zajímavých událostí, které se za poslední rok odehrály na Opavsku a Hlučínsku.

31.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Do našeho přehledu jsme zahrnuli nejčtenější články z našeho webu od ledna do června.

Leden

1. ledna: Silvestrovská noc měla poklidný průběh
Policisté, hasiči a také záchranáři se shodli v tom, že oslavy Silvestra v opavském okrese se obešly bez nějakých větších excesů.

6. ledna: Prasklá konvice malé Emmě z Bolatic změnila život
Stačilo pár sekund a Andrei a Martinovi Plačkovým z Bolatic se život obrátil úplně naruby. Na jejich tehdy patnáctiměsíční dceru Emmu vystříkl proud horké vody.

7. ledna: Začíná demolice věžáku v centru. Potrvá pět měsíců
Do konce května zmizí bývalá budova ministerstva zemědělství.

9. ledna: Park u náměstí svaté Hedviky se zásadně změní
Okruhy pro in-line bruslení, nové osvětlení i hřiště. To jsou nejvýraznější změny, které čeká park na náměstí sv. Hedviky už tento rok.

9. ledna: Muž skonal ve veřejné dopravě
Šok čekal na řidiče městské hromadné dopravy, který ve čtvrtek vyjel směrem k víceúčelové hale v Opavě. V konečné stanici zjistil, že má ve voze mrtvého pasažéra.

Kontroverzní opavský podnikatel Radim Masný nechal na svém domě v centru Opavy vyvěsit obří portrét Miloše Zemana. Chce tak prezidenta podpořit.

12. ledna: Radim Masný si na dům pověsil obří portrét Zemana
Někdo proti prezidentu Miloši Zemanovi protestuje, někdo si jeho portrét pověsí na dům. Tak jako opavský podnikatel Radim Masný.

12. ledna: Nejčastější jméno? Stále vede Jakub
I loni zůstaly maminky, jež porodily ve Slezské nemocnici v Opavě chlapce, věrné tradičnímu českému jménu Jakub. U dívek vedla Eliška.

13. ledna: Slezské zemské muzeum nově povede Jana Horáková
Potvrzeno. Antonín Šimčík po pěti letech končí ve funkci ředitele Slezského zemského muzea (SZM). Jeho pozici bude nově zastávat Jana Horáková.

15. ledna: Lokomotiva na plyn převezla první cestující
Na prvním nástupišti nádraží Opava východ se ve čtvrtek odpoledne přepisovala železniční historie. Přesně v 13.42 odsud vyrazila do Hlučína první lokomotiva na plyn.

19. ledna: Nová vyhlídka u Žimrovic
Máte rádi výhledy do širokého okolí? Pokud ano, můžeme konstatovat, že na mapě Opavska jedno takové místo přibylo. Jedná se o vyhlídku s názvem Žimrovická skála, která se nachází nedaleko žimrovického splavu.

20. ledna: Vinárna U Přemka: opět zavřeno
Neplatil, dostal výpověď. Běžná praxe u nájemníků pronajímajících si městská restaurační zařízení.

25. ledna: V Městských sadech vznikne multifunkční sportovní areál
V Městských sadech přibude další sportoviště. Kromě víceúčelové haly, fotbalového stadionu a ploch pro in-line bruslení vyroste v areálu Slezského FC Opava multifunkční sportovní areál, jehož součástí bude hřiště na minikopanou a hlavně nová tělocvična.

Na vyproštění sypače z příkopu na silnici mezi Hlubočcem a Pustou Polomí se podíleli profesionálové z Opavy a ostravského Zábřehu.

26. ledna: Pod sypačem se utrhla krajnice a skončil v příkopu
Jsou tady od toho, aby zabraňovali dopravním nehodám na namrzlých silnicích, v pondělí ráno se však krátce před pátou hodinou ranní stal jeden z nich obětí přívalů sněhu a chladného počasí, které o víkendu zasáhlo také Opavsko. Řeč je o zapadlém sypači, jenž skončil v příkopu na silnici mezi Hlubočcem a Pustou Polomí.

27. ledna: Oživení Sádráku už dostalo povolení
Příprava dlouho očekávané revitalizace rekreačního prostoru Stříbrného jezera neskončila v zapomenutí. V současnosti pokračuje první etapa podle plánu a město už má na všechny stavební objekty povolení takříkajíc v kapse.

27. ledna: Jánské Koupele nakonec bez kupce
Zapeklitý příběh zchátralých lázní vypadal, že konečně dojde zdárného konce. Happy end se ale nekoná.

28. ledna: V Budišově nad Budišovkou staví novou halu
Téměř jednadvacet milionů korun. Taková je výsledná cena nové sportovní haly, která už od konce minulého roku vzniká v Budišově nad Budišovkou.

29. ledna: Po smyku zůstal v kolejišti. Automobil pak sestřelil vlak
Scéna, která ve čtvrtek ráno byla k vidění na kolejišti v Brance u Opavy, by spíš pasovala do natáčení nějakého akčního filmu. Osobní vlak brázdící trať mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí se střetl s osobním vozem.

Únor

1. února: Pod opavskou šibenicí se hrály kostky o život
Až do počátku 19. století byla Hradecká ulice spojena s cestami odsouzenců na popravu. Od blízké brány davy provázely provinilce až na nedaleký Šibeniční vrch, kde stála šibenice až do roku 1809. V této době však kat již v Opavě nesídlil. Jeho práci vykonával popravčí ze Šumperka a později z Brna.

Fotografie z pochodu „hrabalovských postaviček“, který se uskutečnil v pátek 26. března 1999 v Opavě a spadal do třetího ročníku kulturního festivalu Další břehy s názvem Pábení Bohumila Hrabala.

2. února: Křemil: legendární postava Kateřinek
S málokterým člověkem z Opavy se pojí tolik příběhů jako s Lubomírem Nevřelou, kterému nikdo neřekl jinak než Křemil. I když už je několik let po smrti, jde o ukázkový příklad toho, jak se historky předávané mezi lidmi mohou s postupem času pokroutit, upravit nebo úplně fabulovat.

4. února: Na Pekařské ulici se obnoví zákaz odbočení vlevo
Od prvního března z ulice Pekařské na ulici Nákladní vlevo už neodbočíte. Město obnovilo deset let starý zákaz pro větší plynulost dopravy.

5. února: Penzion v květinové čtvrti jitří emoce. Vznikla i petice
Penzion Vaší dobré pohody. Toto heslo zdobí hlavičku internetových stránek penzionu Dagmar, který se nachází v Šípkové ulici v takzvané květinové čtvrti. Pohoda ale podle obyvatel okolních domů a ulic vypadá jinak.

10. února: Dukelské kasárny: čeká se na revizi sítí a novou studii
Dukelské kasárny stále nejsou plně využity. Citelně chybí zejména napojení některých objektů na sítě. Město na rozsáhlém areálu ročně tratí téměř milion korun.

11. února: Vrah z Moravice: podle místních byl agresivní hlavně po alkoholu
Z případu, který se v pondělí stal v Moravici, běhá mráz po zádech. Šedesátiletý František M. s nožem a sekerou v ruce připravil o život svého o čtyři roky mladšího kamaráda Jana K.

13. února: Pavel Klega zveřejnil první díl seriálu
Hlučíňan Pavel Klega na konci letních prázdnin zahájil cestu za svým velkým snem. Během tří let chce objet zeměkouli stopem. Po pěti a půl měsících se dostal až do hlavního města Arménie Jerevanu. Před nedávnem na internetu zveřejnil první díl z jeho putování.

15. února: Opavsko měl chránit jedinečný systém tvrzí
Česká republika si letos připomene sedmdesáté výročí ukončení 2. světové války. Vzpomínky na válečné období jsou spojené také s traumatizujícími událostmi týkajícími se opuštění připravených obranných linií, součástí kterých byly tvrze a opevnění.

16. února: Gudrichovou ulicí řidiči neprojedou devět měsíců
Ulice Gudrichova v Kylešovicích v úseku od ulice Boženy Němcové po železniční přejezd u ulice U Zastávky bude od 2. března na celých devět měsíců uzavřena. Důvodem je oprava vozovky, vjezdů, chodníků a výstavba nového veřejného osvětlení.

Dukát knížete Přemysla Opavského je jediným exemplářem svého druhu na světě a do úterý 24. února je k vidění v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě.

16. února: Slezské muzeum představí unikátní dukát
Do Opavy se vrací jedinečná mince, která má úzký vztah k její historii. Veřejnost si ji v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea může prohlédnout od úterý do 24. února.

16. února: Pod „hrůzákem" byl nalezen mrtvý muž
Věžák na Zámeckém okruhu v Opavě, kterému ve slezské metropoli nikdo neřekne jinak než „Dům hrůzy", se v neděli ráno stal dějištěm další tragédie. Okolo deváté hodiny zde byl totiž nalezen pětasedmdesátiletý muž, jenž nejevil známky života.

18. února: Totožnost letce je po sedmdesáti letech odhalena
Gardový poručík Rudé armády byl na hlučínském vojenském hřbitově pohřben jako anonym. Po téměř sedmdesáti letech je jeho identita konečně odhalena.

19. února: Bude Slezanka vstupní bránou do obchodního centra?
Osud nevzhledného obchodního komplexu v srdci Opavy opět dostává jasnější obrysy. O Slezanku se mimo jiné uchází i developerská firma Crestyl, která má v plánu stavět v Opavě nové obchodní centrum.

20. února: Příběh se šťastným koncem. Ukradená dodávka se našla
Ukradená dodávka, která patří opavskému stacionáři Mraveneček, se našla. Všímavý občan vozidlo Charity Opava zahlédl v Pardubicích a poté zkontaktoval policii.

23. února: V Opavě budou inteligentní zastávky MHD
V Opavě bude sedm inteligentních zastávek MHD. Ty budou cestující informovat kromě časů odjezdů a příjezdů vozů, také o aktuálních zpožděních a omezeních na trase.

Nová expediční hala opavského závodu Model Obaly.

24. února: Model má novou expediční halu. Stavěla se čtvrt roku
Opavský závod Model Obaly se ve směru na Kylešovice rozrostl o další halu expedice s šesti nákladovými rampami. Čas přitom rozhodně nemařil. Pracovníci firmy Slezské stavby kopli do země v polovině září loňského roku a před jeho koncem už hala stála.

25. února: Novým šéfem opavské policie je Petr Častulík
Nástupce po bývalém vedoucím Územního odboru Policie ČR Opava Radovanu Krygelovi je znám. Od 15. února tuto funkci už vykonává Petr Častulík, který předtím působil v Bruntále.

Březen

1. března: Žena uvězněna v mužském těle
Z Jakuba Španihela žijícího v Opavě, který je známý především díky úspěšnému videu Happy Opava a účasti v televizním pořadu Aréna národů, kde zápasil s býky, bude Tereza. Ve svých téměř třiceti letech si konečně připustil, že se cítí být více ženou než mužem.

1. března: Šestaosmdesátiletý muž utonul v Raduňce
Tragicky skončila nedělní procházka šestaosmdesátiletého může a jeho pravnuka po zámeckém parku v Raduni. Senior upadl do tamního potoka kde utonul.

2. března: Staré silo pravděpodobně ustoupí bytům
Projekt společnosti BP REALINVEST, potažmo Pavla Brídy, počítá s radikální přeměnou areálu se starou sýpkou na rohu ulic Husova a Bochenkova.

4. března: Upálil se v sádrovcovém lomu nedaleko Kobeřic
Nastoupil na ranní šichtu, okolo 9. hodiny měl odejít vrtat, ale svou práci pětapadesátiletý muž z Kobeřic už nedokončil. V areálu sádrovcového lomu, který se nachází v kobeřickém katastru, na sebe vylil kanystr s benzínem a následně se zapálil.

Zlatá radost. Mílař Jakub Holuša se stal v Praze halovým mistrem Evropy.

8. března: Zlato a rekord! Holuša se stal po strhujícím finiši mistrem Evropy
Po vítězném doběhu finálového běhu na 1500 metrů Jakubu Holušovi diváci v hledišti nabízeli vlajku. On však běžel pod „svůj sektor" a nechal si shodit tu, která byla opatřena nápisem „Opava".

10. března: Areál Slezské nemocnice prochází rozsáhlou revitalizací
Slezská nemocnice je v rámci republiky unikátní svým vzhledem. Jednotlivé pavilony obklopuje místo betonu parková zeleň a nabízí pacientům příjemný pohled na kousek přírody.

12. března: Pavel Tuleja vystoupil před zastupitele a zveřejnil akademické platy
Pondělní zasedání opavského zastupitelstva se kromě tradičního hlasování neslo i v duchu představování. Před opavské zastupitele vystoupil nově zvolený rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja a nový vedoucí Územního odboru Policie České republiky Petr Častulík.

15. března: ANO u kormidla: Jak plní vítězná strana svůj program?
Od konce října vede Opavu koalice v čele s vítězným hnutím ANO 2011. Redakci Deníku zajímalo, jaká konkrétní opatření ANO prosazuje a jak plní své předvolební sliby.

18. března: Muž zemřel po zásahu proudem při opravě rozvaděče
Po zásahu elektrickým proudem zemřel v úterý odpoledne devětapadesátiletý muž. Neštěstí se stalo v hotelu poblíž Hradce nad Moravicí, informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

18. března: Trolejbusy budou po šesté večer jezdit co půl hodiny
Intervaly mezi trolejbusy se z dvaceti minut prodlouží na třicet. Nové jízdní řády začnou platit od 1. dubna.

Areál pily v Hlučíně po březnovém požáru.

18. března: Požár pily v Hlučíně způsobil škody za statisíce korun
Hasiči a policisté zjišťují v Hlučíně na Opavsku příčinu středečního požáru pily. Škoda, kterou oheň způsobil, se pohybuje ve statisících korun.

20. března: Je třeba Martina Petráska?
Martin Petrásek. Jméno skloňované ve všech pádech na posledních setkáních zastupitelstva. Vedení města ho jakožto poradce primátora hájí, opoziční zastupitelé se domnívají, že je to prázdná pozice

22. března: Tomáš Petreček opět nejlepším sportovcem Opavska
Anketa o nejlepšího sportovce opavského okresu za minulý rok, jejímž mediálním partnerem byl i Deník, zná svého vítěze. Potřetí v řadě se jím stal extrémní sportovec Tomáš Petreček.

23. března: Puma byla funkční a nebezpečná
Takové manévry sídliště v opavských Kateřinkách dlouho nepamatuje. Dlouhý úsek ulice Ratibořské od mostu až po semafor na křižovatce s Fügnerovou a Vrchní byl v pondělí po třetí hodině odpolední uzavřen.

 Českou Miss 2015 se stala Nikol Švantnerová z Českých Budějovic (uprostřed). Vlevo je Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová, vpravo Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová.

29. března: Karolína Mališová druhou vicemiss
Spousta Opavanů usedla v sobotu před televizní obrazovky, aby držela palce otické krásce Karolíně Mališové ve finále České Miss 2015. A ta je nezklamala. Kromě třetího místa si z finálového večera odnesla tituly Miss Tvář, Miss Úsměv a Miss Frekvence 1.
čtěte také: Karolínu vítaly celé Otice

Duben

10. dubna: Jiří Siostrzonek končí na postu ředitele kulturního domu
Kulturní život v Dolním Benešově dostal úplně na jiný level. Nyní se Jiří Siostrzonek rozhodl svou činnost v místním kulturáku ukončit.

12. dubna: Helena Kubátová: Prajzáci mě překvapovali na každém kroku
O Hlučínsku se Helena Kubátová z katedry sociologie Univerzity Palackého v Olomouci dozvěděla před lety čirou náhodou. Zdejší region jí svou specifičností naprosto učaroval. Rozhodla se tedy věnovat mu více pozornosti, která vedla až k samotnému výzkumu o způsobu života jeho obyvatel.

BK Opava - BK JIP Pardubice 75:71

14. dubna: BASKETBALOVÉ PLAYOFF: Opava - Pardubice 75:71, Opava postupuje
Opava je na nohou, basketbalisté porazili v nervy drásající bitvě Pardubice a slaví postup do semifinále. Ve čtvrté čtvrtině přitom prohrávali už o jedenáct bodů. Téměř plná hala ale vybičovala domácí tým k heroickému výkonu.

17. dubna: V babyboxu nalezli novorozeného chlapečka
Nahého a bez zavázaného pupečníku. Takhle ve čtvrtek převzali zaměstnanci Slezské nemocnice v Opavě novorozence ze zdejšího babyboxu. Zakladatel babyboxu Ludvík Hess mu dal jméno Jiří.

17. dubna: Vysvětlování se nekonalo. Koalicí neprošel návrh programu zastupitelstva
Opavští zastupitelé se v pátek sešli v mimořádném termínu. Opozice se chtěla věnovat personálním změnám ve vedení městských společností, neměla ale šanci. Program zastupitelstva neprošel hlasováním.

20. dubna: Z Opavy do Prahy přímým vlakem
Ve spolupráci s opavským magistrátem připravují České dráhy zavedení přímého spoje mezi slezskou metropolí a Prahou. Vlak by měl začít jezdit v polovině června. Opavané do hlavního města nebo z něj dorazí za 3,5 hodiny.

21. dubna: Ženu u Globusu srazil vlak
Byť strojvedoucí vlaku mířícího z nádraží Opava východ do Hlučína v pondělí 20. dubna okolo 20.45 dělal, co mohl, střetu se čtyřiatřicetiletou Opavankou zabránit nedokázal. Žena se náhle objevila v kolejišti a i když intenzivně brzdil, dotyčnou souprava předním nárazníkem odmrštila mimo trať.

27. dubna: Blücherův palác uzavřel statik
Nejčernější obavy Slezského zemského muzea se naplnily. Blücherův palác v centru Opavy musel být uzavřen i jeho zaměstnancům. Posudek statika totiž nedopadl vůbec dobře.

Před Národním památníkem II. světové války ve čtvrtek okolo čtvrté hodiny zněla ruština poměrně zřetelně. Právě v tu dobu sem totiž dorazila čtveřice členů nejstaršího motorkářského klubu v Rusku Nočních vlků.

30. dubna: Noční vlci navštívili Hrabyni
Před Národním památníkem II. světové války ve čtvrtek okolo čtvrté hodiny zněla ruština poměrně zřetelně. Právě v tu dobu sem totiž dorazila čtveřice členů nejstaršího motorkářského klubu v Rusku Nočních vlků.

Květen

3. května: Plachtu prezidenta někdo polil barvou
Plachtu s portrétní fotografií českého prezidenta Miloše Zemana, kterou si na svůj dům v centru Opavy naproti hotelu Koruna před několika měsíci pověsil opavský podnikatel Radim Masný, během víkendu někdo znečistil.

4. května: Většina Opavanů další „obchoďák" v centru nechce
Co s prostorem za Slezankou? Na to se členové sdružení Za Opavu ptali lidí ve městě. Anketa má vzbudit větší zájem a širší diskusi o budoucí podobě srdce Opavy. Společnost Crestyl totiž chce na prostranství vybudovat obchodní centrum a zahrnout chce i stávající objekt Slezanky.

6. května: Pro koho je výhodné promítací plátno na náměstí?
Plátno na Dolním náměstí, jež promítá přímý přenos z hokejových utkání na MS, udělalo radost mnoha fanouškům. Dvakrát se ale neradují někteří provozovatelé zahrádek na náměstí od nich totiž není na projekci vidět.

8. května: Mladý řidič nepřežil náraz do stromu
Tragickou dopravní nehodu řešili záchranáři v noci ze čtvrtku na pátek. Kolem půl druhé mezi Chuchelnou a Bolaticemi najel do stromu teprve třiadvacetiletý řidič. Nehodu nepřežil.

17. května: Lukáš Salich je občan Liberlandu
Opavana Lukáše Salicha naháněla chorvatská policie. Stal se totiž jedním z prvních oficiálních obyvatel Liberlandu.

Starosta Pavel Paschek (druhý zleva) a místostarostka Blanka Kotrlová (vpravo) se sešli se zachránci Alešem Blaštíkem (vlevo) a Petrem Jančíkem (druhý zprava) a rodinou zachráněného Mathiase v útrobách hlučínské radnice.

19. května: Zachránili mu život. Malého Mathiase vytáhli ze septiku
Dvouletý Mathias Nickel zmizel pod poklopem kanálu v centru Hlučína. Devětapadesátiletý Aleš Blaštík s osmatřicetiletým Petrem Jančíkem neváhali ani minutu a vydali se chlapce zachránit.

25. května: Pavlu Juříčkovi došla trpělivost s postojem vlády
Majitel Brano Group na výrobu autodílů se netají záměrem přestěhovat firmu „papírově" do Nizozemí, aby mohl své podnikání chránit před insolvenční mafií.

31. května: Studentka Slezské univerzity zachránila ženu, kterou srazil vlak
Měla strach, co uvidí a zda to zvládne. Pocit, kvůli němuž by se mnozí ani nehnuli z místa. Jednadvacetiletá budoucí všeobecná sestra Zuzana Kubíková se zachovala přesně naopak.

Červen

5. června: Merkurova křídla po dvou letech zdobí nové majitele
Kdo bude další dva roky živnostníkem, podnikatelem a osobností regionu? Otázka visela v pondělí ve vzduchu zaplněného sálu bývalého Městského domu Petra Bezruče.

7. června: Za Slezankou se má stavět, nikdo ale neví co
Jiná kupní síla, jiné podmínky i skepse ze strany veřejnosti. Společnosti Crestyl, která má v plánu stavět v centru města, chce i přes ztíženou situaci v projektu pokračovat. Své plány ale zatím tají. Otázkou tak zůstává, co věžák za Slezankou nahradí a jestli developer do svých plánů zahrne i objekt Slezanky samotné.

8. června: Dopravní podnik slavil
Městský dopravní podnik Opava si v sobotu připomněl jubilejní 110. výročí svého vzniku.

10. června: V Kylešovicích bude buď krytý beach nebo lesopark
Sportovní infrastruktura v Opavě se může rozrůst o jedno zajímavé sportoviště, a to o kryté beachvolejbalové kurty, kterých je momentálně v republice jako šafránu. Vyrůst by mohly na městském pozemku v Kylešovicích vedle tiskárny Grafico.

11. června: V Anenské ležel mrtvý muž
Během středeční půl deváté večerní doputovala na policejní dispečink zpráva, že v ulici Anenské v Opavě leží na zemi neznámý muž a nejeví známky života.

12. června: Smrtelná nehoda u Nových Sedlic
Velmi vážná nehoda v pátek před třetí hodinou odpolední ochromila dopravu na hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou v Nových Sedlicích.

Křest nového vlaku s názvem InterCity Opava, kterým se ze slezské metropole do Prahy dostanete bez tradičního přestupu na ostravském Svinově.

15. června: V Opavě se křtil nový vlak
V pondělí večer na nádraží Opava východ proběhla velká oslava. Křtil se zde totiž nový vlak s názvem InterCity Opava, kterým se ze slezské metropole do Prahy dostanete bez tradičního přestupu na ostravském Svinově.
čtěte také: Ivan Mládek: Mám radost, že jsem ten rychlík předpověděl

23. června: MDPO slibuje, ale nekoná. Kdo je za to zodpovědný?
Ještě v březnu se Městský dopravní podnik Opava kasal, že do konce května už budou v Opavě moderní inteligentní zastávky a ODISky bude možné elektronicky dobíjet na terminálu. Proč nic z toho stále není?

24. června: Slezské divadlo povede Karel Drgáč
Podobně jako v případě velitele opavské policie, také v otázce vedení Slezského divadla neměla rozhodující slovo výběrová komise, ale radnì. Ti na post ředitele divadla vybrali Karla Drgáče.

29. června: Víme, co v centru města chceme?
O prostoru za Slezankou se diskutuje stále více. Svým názorem na veřejném setkání zástupců města a odborníkům přispěl i architekt Michal Poláš. Ten upozorňuje na odliv kvalitních obchodů z centra a hovoří o takzvané secondhandizaci veřejného prostoru.

..druhý díl ročenky najdete na našem webu v pátek 1. ledna..

Autor: Redakce

31.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení