Podle slov rohovského starosty Daniela Procházky šlo o další etapu investičního projektu, kterým naplňovali zvýšení pasivní bezpečnosti na silnicích.

„V rámci tohoto projektu jsme nově vybudovali v pořadí již pátý přechod pro chodce, který splňuje veškerá současná kritéria bezpečného přechodu pro chodce včetně speciálního nasvětlení,“ uvedl starosta a doplnil, že součástí projektu byla rovněž modernizace části vozovky, na které se podepsaly stavební práce z minulých etap.

„Ve spolupráci se Správou silnic Moravskoslezského kraje byl rovněž nově zmodernizován celý průtah obce, byly kompletně zmodernizovány veškeré kanalizační vpustě a doplněno nové dopravní značení. V současné době tedy celý průtah obce září novotou a my jsme samozřejmě rádi, že to, co jsme si před pár lety naplánovali, jsme společně s partnery zvládli,“ pokračuje starosta.

Celkové náklady projektu podle něj činily přibližně 1,6 milionů korun. „Naše obec na tento projekt získala sedmisettisícovou dotaci z programu zaměřeného právě na zvyšování pasivní bezpečnosti na pozemních komunikacích Moravskoslezského kraje,“ dodal závěrem starosta.