V úterý večer zasedalo v Hlučíně městské zastupitelstvo. Tolik očekávané jednání přilákalo na místní poměry hodně zájemců z řad obyvatel.

Důvodem bylo oznámené jednání o změně využití téměř tříhektarového pozemku na okraji Hlučína v rámci územního plánu města. Zveřejnění informací o plánech na výstavbu centra rozdělilo obyvatele Hlučína do dvou skupin.

Jedna obchodní centrum odmítá, druhá naopak o něj zájem má. A obě se rozhodly oslovit své zastupitele peticí. Hlučínští zastupitelé tak měli před sebou nelehké rozhodování. A vyšli z něj celkem Šalamounsky.

Bod, ve kterém se mělo o změně územního plánu jednat prostě zrušili, a celou záležitost přesunuli na příště. Podle prvních informací ze zákulisí se chtějí ještě celou záležitostí podrobněji zabývat, obě petice vyhodnotit a připravit nové podklady pro své jednání.

Pole vpravo při příjezdu ve směru od Opavy, které dnes přiléhá k areálu Hasičského záchranného sboru, si vyhlédl developer jako staveniště budoucího obchodního centra.

Podle našich informací jím má být chomutovská společnost Quin Invest, která podobné areály staví a pak je pronajímá či prodává konkrétnímu obchodnímu řetězci. Vyrůst by zde měl nejspíše Kaufland a v jeho okolí stejné obchodní centrum, jaké známe z Opavy.

Problému se budeme dále věnovat.