Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dům i parkoviště u Koruny se budou dražit

Opava - (AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE) Prodat? Neprodat? Má se město zbavovat cenných lokalit a majetků? Na to měla odpovědět jedna z debat na úterním 18. zasedání Zastupitelstva města Opavy.

17.2.2009 1
SDÍLEJ:

Kdo bude chtít v dražbě získat parkoviště u hotelu Koruna, musí počítat s tím, že jeho základní cena byla stanovena Zastupitelstvem Opavy na 11,5 milionu korun. Kolik nakonec bude muset vítěz zaplatit, ukáže až samotná dražba, která teprve bude vyhlášena.Foto: DENÍK / Martin Kůs

Rozprava se otevřela k bodu dražby domu a parkoviště.

Dražba se nelíbí všem

Prvním příspěvkem byl názor finančního výboru, který vznesl jeho předseda Oldřich Malota (ODS): Finanční komise doporučuje schválit bod týkající se prodeje bytového domu Mezi trhy 2 a neschválit prodej parkoviště na náměstí Republiky.

Některým zastupitelům se ale myšlenka prodeje v dražbě vůbec nelíbí. „Myslím si, že bychom pozemky měli nechat v majetku města a pronajímat je. Navrhuji hlasovat o každém zvlášť a neschválit to,“ vznesla první námitku proti záměru Pavla Brady (CHZ –VM).

Podporu si získala od Lubomíra Fišera (KSČM): „Náš klub je zásadně proti prodeji, nebo žádáme alespoň hlasování rozdělit na jednotlivé dražby.“ Své k problému řekl i zástupce veřejnosti, který se představil jako Šimánek: „Nechci, abyste si mysleli, že se jedná o nějaké probuzení dinosaura z hibernace. Tento bod mne ale nenechává chladným a můj názor je názorem běžného občana Opavy.

Vzpomínám si, když jsme před lety prodávali Slezanku, že jsme ani nepomysleli, že ji budeme za několik let znovu kupovat za neskutečně vyšší cenu. Mám pocit, že podobná situace může nastat i s nejlukrativnějším pozemkem – parkovištěm, které dnes chceme prodat, abychom měli na Slezanku. Co budeme prodávat potom?“ vyslovil svůj názor a pokračoval:

„To samé je s domem U Mouřenína, který je jednou z architektonických perel Opavy. Proč se má město takových pokladů zbavovat? Žádám, aby se o tom vůbec nehlasovalo.“ Na připomínky odpověděl primátor Zbyněk Stanjura (ODS): „Objekt Slezanky nikdy nebyl majetkem města, ale patřil státu, proto to nemůže být případ, kdy město něco prodalo a pak to zpět kupovalo.“

Doplnění přidal ještě Vojtěch Turek (KDU-ČSL): „Slezanku prodávala tehdy privatizační komise a město se ji jen marně snažilo získat do svého majetku.“ Znovu si ale vzala slovo Pavla Brady: „Znovu žádám o rozdělení hlasování na jednotlivé objekty zvlášť.

Jí odpověděl Jaroslav Horák (ČSSD): „Dražbou se zastupitelé zabývají již dlouhodobě, zastupitelstvo dříve záměr prodeje přijalo a s dražbou souhlasí. Žádám, aby se hlasovalo tak, jak je to původně navrženo.“

Hlasování: dražba přiklepnuta

V následujícím hlasování o rozdělení jednotlivých dražeb od sebe se pro tento návrh vyslovilo jen 14 zastupitelů, a návrh tak nebyl přijat. Proto se dál hlasovalo o původním návrhu, tedy společně.

První hlasování, kdy tento záměr podpořilo 24 přítomných, ale bylo okamžitě Pavlou Brady zpochybněno.Vopakovaném, kdy pro hlasovalo 23 zastupitelů, tedy minimální nutný počet, bylo usnesení přijato.

PŘIJATÉ PODMÍNKY DRAŽBY

Bytový dům Mezi Trhy 2:
- nejnižší podání : 8 000 000 Kč
- dražební jistota 1 000 000 Kč
- minimální příhoz 50 000 Kč
- dražebník : JUDr. Marcela Šebrlová – RKREALIKA, Dolní náměstí 21, Opava,
- oprávnění snížit nejnižší podání :Ne
- odměna dražebníka : 2,4%z ceny dosažené vydražením, odměna pokrývá veškeré náklady dražby

Parkoviště náměstí Republiky:
- nejnižší podání : 11 500 000,-Kč
- dražební jistota 3 000 000,-Kč
- minimální příhoz 50 000,- Kč
- dražebník : Atrim, spol. s r.o., Ostrožná 6, Opava
- oprávnění snížit nejnižší podání :Ne
- odměna dražebníka : 2,1%z ceny dosažené vydražením, odměna pokrývá veškeré náklady dražby.

(luc, kus)

17.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skalní fanoušek Slezského FC Džeky se letos rozhodl nevolit.

Džeky: Volit nejdu. Ze slibů, že se něco změní, jsem už vyrostl

Manželé Stromští u voleb.

Manželé Stromští: Volby vnímáme jako občanskou povinnost

Další ročník festivalu FreiPlatz je tu

/POZVÁNKA/ Hudební festival FreiPlatz neboli Opavská klubová noc se uskutečníuž o nadcházejícím víkendu: v pátek 20. a v sobotu 21. října.

Čtvrtý ročník Opavského vinného trhu klepe na dveře

/POZVÁNKA/ Milovníci dobrého vína jsou momentálně v Opavě v permanenci. Po Burčákové stezce už tento pátek proběhne v Obchodním centru Breda & Weinstein Opavský vinný trh.

Sobota bude ve znamení dýní

/POZVÁNKA/ Těžko by se našla typičtější podzimní zelenina, než je dýně. A právě dýně budou v hlavní roli v sobotu 21. října v Kobeřicích.

V Dobroslavicích vysadí novou alej

Alej k lipám. Tak zní název projektu, který má nastartovat kultivaci krajiny v Dobroslavicích. Jeho součástí je výsadba nových stromů, která se uskuteční v neděli 22. října od 14 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení