Během minulého týdne se zastavila u nás v redakci, aby podobně jako v loňském roce odevzdala do dražby svou kabelku. Při té příležitosti jsme si povídali nejen o blížícím se veletrhu, ale také o jejích studiích na Slezské univerzitě, vztahu s přítelem Jakubem, hubnutí jako nutnosti v modelingu a mnohém dalším.

Věděli jste například, že když jí to čas dovolí, projde se z Otic do Opavy klidně pěšky?

Jakou kabelkou jste se v letošním roce rozhodla přispět do Kabelkového veletrhu?

Jde o kabelku, kterou jsem si pořídila v Praze. Mám ji moc ráda a často jsme si ji střídaly i s mamkou. Má určité kouzlo a podle mého názoru je nadčasová. Hodí se totiž úplně ke všemu. Zažila jsem s ní mnoho dobrého a doufám, že stejně to bude mít i její nová majitelka.

Těšíte se, až příští pátek Kabelkový veletrh vypukne?

Opravdu hodně. Z minulého ročníku jsem měla skutečně velkou radost. Podařilo se vybrat spoustu peněz. Věřím, že to zopakujeme také v tomto roce a Emmě z Bolatic co nejvíce pomůžeme. Příští týden budu mít velmi hektický, čekají mě dvě přehlídky a další věci, ale tohle si určitě nenechám ujít.

Momentálně jste v prvním ročníku Slezské univerzity na Lázeňství a turismu. Baví vás vysoká škola?

Určitě je to fajn. Oproti střední je to změna. Jsem ráda, že mi zde vychází vstříc. Přece jenom kvůli práci musím každý týden dojíždět do Prahy. S oborem se seznamuji a už jsem se zapojila například do cateringových akcí, které jsme zajišťovali pro Slezské zemské muzeum. Vítala jsem hosty.

Někdo by si mohl myslet, že něco takového dělat nebudu, ale je to právě naopak. Moc ráda jsem se zapojila. Když příště zase bude taková možnost, rozhodně se zapojím znovu.

Spousta lidí v začátcích na vysoké škole nemá úplně jasno v tom, zda to i do budoucna bude to pravé. Našla jste se ve svém oboru?

Myslím si, že to je můj případ. Jasno v tom ještě nemám. Momentálně jsem ve fázi, kdy miluji svou práci. Modeling mě opravdu hodně baví. Až tohle jednou skončí, moc ráda bych pracovala v zákulisí modelingu.

Vaším přítelem je Jakub Kučerák, který hraje I. A třídu v Kravařích. Oba jistě máte nabité programy. Stíháte si v nich najít čas sami na sebe?

Musím přiznat, že je to náročné. Studuje vysokou školu v Ostravě a jsme rádi, když za ten týden máme alespoň jeden den pro sebe. O to víc si ovšem společných chvílí užíváme. Jsme si navzájem vzácnější. Jsme už spolu čtyři roky, takže to zvládáme.

Kdybychom ale byli spolu třeba teprve půl roku, bylo by to rozhodně náročnější.

Když už tedy máte možnost být spolu, je to tak, že s vaším přítelem rozeberete modeling a on s vámi třeba zase fotbal?

Řešíme spolu úplně všechno. Není to tak, že bych se o fotbal nezajímala, vždycky ho vyslechnu, ale je pravda, že většinou jsem to já, kdo toho má na jazyku víc. (smích) Jsem však moc ráda, že se fotbalu věnuje. Naplňuje ho to.

A co vy? V barvách opavského Sokola jste se věnovala atletice. Platí to stále anebo už musela být odsunuta na vedlejší kolej?

Atletiku už nedělám. Musela jsem se rozhodnout, zda budu dělat to nebo to. V tomto případě by nešly dělat dvě věci pořádně. V atletice musíte několikrát týdně chodit na trénink a každý výpadek je znát.

Která z disciplín byla tou vaší?

Dělala jsem skok do výšky. Mým osobním rekordem bylo 162 centimetrů. Zhruba od šestnácti let, kdy jsem na čas odjela do Číny, se věnuji modelingu. K atletice jsem se dostala asi v sedmi letech. Prvně jsem běhala a procházela všeobecnou přípravou.

Kdybych s ní možná začala později, třeba v patnácti, možná bych u ní vydržela déle a možná bych něco jako Miss ani nechtěla poznat. Takhle jsem ale měla „přeatletikováno" a chtěla vyzkoušet něco nového.

V Číně to tedy všechno začalo?

To úplně ne. Už v roce 2012 jsem vyhrála Miss léto. Pak jsem šla na castingy do agentury. Musela jsem hodně zhubnout. Nakonec mě vzali a já mohla odjet do Číny. S přítelem jsme tehdy byli krátce, tak to nebylo jednoduché. Bylo mi smutno, ale zvládli jsme to a já jsem za tu zkušenost moc vděčná.

Mně osobně se v Číně líbilo. Mám nabídky na práci v zahraničí, ale momentálně chci být doma. Mám spoustu nabídek i tady v Česku, tak si říkám, proč bych toho neměla využít.

Nadhodila jste zajímavé téma týkající se modelek a hubnutí. Spousta lidí tuto branži odsuzuje v souvislosti s anorexií a podobně. Jaké to je ve skutečnosti? Je potřeba držet drastické diety, aby si modelka udržela linii potažmo dostatek pracovních příležitostí?

Jsou holky, které do agentury přijdou a často slyší, že musí zhubnout. Abychom tě vzali, musíš být hubenější. Stalo se to i mně. V patnácti jsem přišla na jeden casting a slyšela to samé. Tehdy jsem to ještě nějak neřešila. Přišla jsem tam a zkrátka uviděla, jestli se budu líbit anebo ne.

Následně jsem se ale rozhodla, že do toho dám všechno. Makala jsem na sobě, dávala si snídani, oběd a někdy jsem vynechávala i večeři. Podařilo se mi shodit šest kilo a cítila jsem se opravdu skvěle. Bylo vidět, že jsem zhubla. Když jsem tam ale přišla, bylo mi sděleno, že to nestačí.

V tu chvíli jsem se rozhodla netlačit to do extrémů. Rozhodně to za to nestojí. Pak najednou přišla Česká Miss a bylo z toho třetí místo. Samozřejmě holka musí být štíhlá, vysoká a udržovat správnou životosprávu, ale nic by se nemělo přehánět.

Čtenáře jistě bude zajímat, jak vypadá váš den. Jak se vůbec stravujete?

Většinou snídám ovesnou kaši, pak si dám nějakou menší svačinku, třeba jablko. Na oběd chodím do restaurace k mým rodičům. Tam si dávám třeba kuřecí nebo hovězí maso s rýží. Odpoledne si zajdu například na kafe. Na večeři to pak je většinou nějaký salát třeba s mozzarellou.

Dodržovat se musí také pitný režim, takže piju hodně čaje a vody. Není to tak, že bych striktně celou dobu jela v tomto režimu. Když mám chuť, dám si klidně čokoládu. Samozřejmě to nějak nepřeháním. Vím, co si kdy mohu dovolit.

Teď mě napadá, že před nedávnem jsme spolu řešili také současnou svízelnou dopravní situaci v Opavě a Oticích. Už se to zlepšilo?

Byť to je do Opavy kousek, cesta někdy zabrala i půl hodiny. Momentálně se mi to zdá trochu lepší. Snad až se opraví koleje na trati mezi Opavou a Krnovem, tak se to vrátí do normálu. Někdy mně to vyjde lépe zajít pěšky.

A opravdu se někdy stane, že z Otic do Opavy jdete po svých nebo to bylo použito pouze jako teoretický příklad?

Chůze je pro mě nejpřirozenější pohyb. Strašně ráda se procházím. Nedávno jsem někde četla nějakou studii, že člověk denně chodí méně než třicet minut. To mi přijde neskutečné. Já často chodím pěšky. A ano, ráda se po polní cestě projdu i z Otic do Opavy.

Není to úplně krátká vzdálenost. Nebojíte se třeba, že vás během cesty na poli stihne nějaká průtrž?

Někdy to tak je. (smích) Kolikrát mi to ale vyjde lépe než jít na autobus. Mám spočítáno, že cesta do centra mi zabere okolo pětatřiceti minut. V zimě takto samozřejmě budu chodit méně.

Kromě procházek ale máte ráda i běh, že? Letos jste se v Praze účastnila také běžeckého závodu.

Když mi to vyjde, zajdu si zaběhat. Závod byl na pět kilometrů a užila jsem si ho. Spousta lidí má na běhání ráda fakt, že velmi brzy jsou vidět výsledky. Já kromě toho ráda chodím cvičit i do fitka.