„Asi jsem v minulém životě byla z rodiny závodníků, protože motorky mě opravdu baví a je to pro mě velké odreagování. Mám ráda i adrenalin, který je na mužích sexy a na mém příteli nejvíc. Partner se motokrosu věnuje stále, ale už je jen v roli trenéra a majitele týmu.

Na motorku ale nezanevřel a rád se povozí jen tak ze zábavy," uvedla Michaela Dihlová.

Kozmická kráska u Bwinu pracuje už čtyři roky a za tu dobu procestovala velkou část Evropy. Letos ale u něj končí a pro změnu se více věnuje práci u Yamahy.

„Věděla jsem, že Bwin v Brně končí a nebudu s ním pokračovat na MotoGp dále. Rozhodla jsem se, že v Brně budu pracovat zase pro Yamahu. Dívala jsem se hlavně do budoucnosti a rozhodující byl i honorář," vysvětlila mladá modelka, která během své práce prožívá setkání s hvězdami, jež by jí mnozí muži záviděli.

Přiblížila se i k takové ikoně, jako je Valentino Rossi.

Valentino je jeden
 z nejmilejších

Deštník nad ním držela nejednou a velmi si ho pochvaluje díky jeho přístupu. Dle jejího názoru se jedná o jednoho z nejmilejších závodníků vůbec. Vždy má úsměv na tváři a doslova z něj září pozitivní energie.

„Ke svým fanouškům je vždy velmi milý a nemá problém se s vámi vyfotit nebo vám podepsat plakát. Když jsme spolu stáli na startu a už bylo pár minut do odstartování, otočil se na mě a zeptal se mě, jestli je vše v pořádku, a poděkoval.

Dojel sice na třetí pozici, tak nevím, zda jsem mu přinesla štěstí, ale rozhodně mě to potěšilo," uvedla Michaela.

Co je to umbrella girl?O umbrella girl se dá říct, že je ozdobou na závodních tratích v oblasti motorismu, jako je World Superbiike, WTTC nebo MotoGP. Umbrella znamená v angličtině deštník, název je tedy odvozen od hlavní náplně dívek – držet deštník nad závodníkem.

Krom toho, že musí být pohledná a mít modelkovské míry, měla by být fotogenická, příjemná, sebejistá a ovládat minimálně jeden světový jazyk.

Fotografie 
s Nikim Laudou

Michaele Dihlové (vpravo) se podařilo vyfotit s legendou F1 Nikim Laudou.

Jestli si však Michaela Dihlová ze světa závodů odnesla nějakou cennost, je to bezesporu fotografie s ikonou Formule 1 Nikim Laudou. Na moment, kdy ji pořídila, pravděpodobně nezapomene do konce života.

„Byla to velká náhoda. Celou dobu stál před závodem u našich garáží za mými zády a já jen slyšela, jak neustále někdo vykřikuje: „Niki Niki!" Ale pořád jsem nevěděla, o koho jde," popisuje kozmická kráska. Později za ní přišla kolegyně z vedlejší stáje s prosbou, jestli by s ní fotku s legendárním závodníkem nepořídila.

„Slušně jsem se zeptala a Niki jen mile přikývl. Najednou se kolem nás vyrojilo asi dvacet fotografů a začaly cvakat spouště. Byl to úžasný pocit. Setkání to bylo sice krátké, ale moc fajn," vzpomíná.

Motorky občas vymění za šipky

V rámci práce u Bwinu Michaela opravdu hojně cestovala. Někdy jí ale její pracovní povinnosti zavedly i mimo závodní okruhy a měla tak možnost poznat lépe sporty, které v České republice nemají až takovou tradici. Jedním takovým je například závodní hraní šipek.

Letos v červnu se Michaela pracovně zúčastnila soutěže World Cup of Darts ve Frankfurtu nad Mohanem, kde představovala tzv. walk on girl. „Je to skvělá práce, protože je tam spousta fanoušků, jste skoro v každém záběru v televizi a je tam skvělá atmosféra," pochvaluje si. (na videu ji v čase od 3.30 můžete vidět se šipkařskou legendou Philem Taylorem, pozn. editora)

Na mistrovství šipek se letos dostala úplně poprvé a hned se stala fanynkou. S Bwinem ale spolupracovala i na jiných sportovních akcích, jako je například finálové čtyřka basketbalu.

Ze závodních okruhů do školních lavic

Svět Michaely Dihlové se ovšem zdaleka netočí jen okolo motorek a šipek. Je především modelkou, což jí po pracovní stránce zabírá nejvíce času. Jejím velkým koníčkem je také návrhářství, kterému se věnovala i studijně. 
V minulém roce získala bakalářský titul na Ostravské univerzitě a nyní se rozhodla pokračovat dál.

„Letos jsem se dostala na navazující magisterské studium na Univerzitu Palackého v Olomouci. Chtěla bych přece jenom tu vysokou dokončit. Návrhářství se věnuji již méně, ale sem tam ještě něco s mamkou tvoříme," uzavřela Michaela Dihlová.

Michaela DihlováVěk: 24 let
Bydliště: Kozmice
Finalistka České Miss 2012, II. vicemiss Supranational 2012 v Polsku, 4. místo na Miss Model of the World 2011 v Číně