Jejím majitelem je Rudolf Kirchner. Ten se tomuto hobby věnuje již bezmála čtyřicet let. Jeho sbírka čítá kolem několika desítek tisíc odznaků. Jak ale říká, odznaky nesbírá na počet.

„Tyto znaky Slezského fotbalového klubu jsem si nechal vyrobit na zakázku u řezbáře Břetislava Tvarůžka,“ ukazuje na stěnu, na které se vyjímá dvanáct znaků fotbalového klubu. „Jsou tady všechny odAdo Z,“ pokračuje. Na otázku, jak jej napadlo dát dohromady všechny tyto symboly opavského fotbalu, odpověděl: „Viděl jsem u pana Tvarůžka ve výloze znak, a tak jsem se rozhodl, že si je nechám vyrobit všechny,“ říká Rudolf Kirchner.

Začal tedy chodit do Zemského archivu a hledat potřebné informace o symbolech opavského fotbalu. Přece jen už jej Opavané navštěvovali před více než sto lety. Práce s archivním materiálem pro něj ale nebyla nic nového, neboť již několika historickými fakty přispěl do mnoha publikací. Ta poslední, na které se podílel, byla 90 let opavského fotbalu. „Tady bych chtěl vyzdvihnout Pavla Šrámka ze Zemského archivu. Byl mi hodně nápomocný,“ říká Rudolf Kirchner. Jeho zálibou však nebyl vždy fotbal.

„Moje krédo byl hokej, teď je to fotbal,“ poznamenal. Jako správný fanda si nenechá ujít ani jeden zápas. Krom sběratelské a autorské činnosti se také věnuje výtvarnému zpracování znaků Slezského fotbalového klubu. „Nedávno jsem pro opavské ultras dělal kresebné návrhy na odznáčky,“ říká. S jejich výrobou mu pomohl Lubomír Král, autor mnoha publikací, který má po Evropě velké konexe.

Jako každý sběratel i Rudolf Kirchner má doba skvosty, které by za nic nevyměnil, ani neprodal. „Nejcennější co mám, je tento odznak z meziválečného období,“ vytahuje z krabičky vyložené semišem drobný odznáček z osmnáctikarátového zlata. „Získal jsem jej od syna majitele, který kdysi v Opavě vyráběl odznaky. Mužstvo je tehdy dostalo plechové, puncované byly určeny pro představenstvo klubu,“ vysvětluje sběratel.

V současné době pomáhá Rudolf Kirchner při zpracovávání diplomové práce o historii opavského fotbalu také studentovi z Hradce nad Moravicí.