Z ničeho nic jej měl napadnout zatím neznámý pachatel. Samotnému ataku předcházelo vulgární nadávání.

„Po něm přetáhla neznámá osoba muži batoh ze zad na hlavu a začala jej kopat kolenem do obličeje a hlavy. Poté pachatel shodil muže na zem a opět jej nohou kopal do celého těla. Poškozenému vzniklo zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici,“ popisoval opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Kromě tohoto případu se však opavští policisté zabývají i dalšími fyzickými napadeními. První se odehrál v Hlučíně v Ostravské ulici.

Na linku 158 zavolal před nedávnem jednadvacetiletý muž z Ostravy a oznámil, že byl napaden v jedné restauraci ve výše zmíněné ulici. Na místo byla vyslána hlučínská policejní hlídka, která zjistila, že se tvrzení zakládá na pravdě. Agresorem byl čtyřiadvacetiletý muž z Hlučínska.

Na návštěvu nočního baru v Opavě na Dolním náměstí pak nebude v dobrém vzpomínat třiadvacetiletý muž z Jesenicka. „Neznámý pachatel jej bezdůvodně napadl tak, že jej udeřil pěstí do obličeje. Muž byl následně hospitalizován ve Slezské nemocnici, doba léčení se odhaduje na dva až tři týdny,“ uvedl René Černohorský.