Bylo pod mrakem a silně fučelo. „Z pohledu rybáře se jednalo prakticky o ideální podmínky. Ryby se drží u dna a hledají potravu,“ popisuje páteční večer Radim Zhorela.

Políčil s pomocí rakety. „Házel jsem krmení boilies s pomocí krmné rakety do velké vzdálenosti. Celkově přibližně patnáct raket,“ přibližuje rybář.

Neuvěřitelného velikána vytáhl z Žermanické přehrady místní rybář Luboš Kuric. Říjen 2023.
Obří kapr z Žermanické přehrady. Rybí monstrum nalákaly kuličky boilies

Dlouhá a namáhavá divoká jízda. „Jakmile zabral, začala opravdu divoká jízda. K mému štěstí byl zásek přesný a tak začal souboj s rybou. Postupně jsem poznal, že to bude hodně slušná ryba,“ ohlíží se k životnímu záběru muž, který propadl rybaření již v dětství. „Souboj trval čtyřicet minut,“ dodal. Váha ukázala, že obří kapr vážil přesně 30,45 kilogramu.

Láska k rybaření ho drží od malička. „Na rybaření miluji pohodu, klid a pobyt v přírodě. K Dolnímu Benešovu jezdím nejčastěji, ale mojí srdcovkou jsou Nové Mlýny na jižní Moravě,“ prozradil Radim Zhorela.

Životní úlovek v podobě 1,73 centimetrů měřícího sumce ulovil na Mušově Rostislav Klár (vpravo) z Ostravy. O den později se stejný kousek povedl i jeho bratru Michalovi.
FOTO: Bratři z Ostravy jsou na sumce machři. O víkendu vytáhli dva obry po sobě

Ryby loví i jeho dva bratři. Právě starší Pavel chytil před čtyřmi lety podobné monstrum. „Ulovil tehdy kapra vážícího 27,6 kilogramu. Zajímavé na tom je, že na úplně stejném místě jako já teď. Takže do party rekordmanů už chybí jen třetí brácha Petr, který také rybaří,“ uzavřel s úsměvem rodák z Frýdku-Místku.

Jezero u Dolního Benešova nebo jen Jezero je vodní plocha nacházející se v katastru obce Dolní Benešov v okrese Opava v Moravskoslezském kraji. Vzniklo těžbou štěrkopísku. Kvůli těžbě musela být přeložena polní cesta mezi Smolkovem a Dolní Benešovem-Zábřehem. Leží při severním břehu meandrující řeky Opavy. Je protáhlého charakteru orientováno od západu na východ. Nacházejí se na něm tři ostrovy, na jednom z nich stojí řopík.Koupání v Jezeře není povoleno (dobývací prostor), ale lidé se v Jezeře i přes zákaz koupají. Travnaté pláže se nacházejí po celém obvodu, nudistické pláže se zde nenacházejí. Zdroj: Wikipedia