Řeč je o budově bývalé porodnice a město z ní chtělo vybudovat penzion pro důchodce. Opavané tento záměr přivítali, protože takových zařízení není v Opavě zatím dost.

Pro daný účel bylo navíc ideální umístění objektu s rozlehlou zahradou v blízkosti obchodů, nemocnice i městské hromadné dopravy. Pro záměr hovořila samotná budova, její zahrada, dostupnost městské hromadné dopravy a blízkost nemocnice. Vizi o penzionu však odnesl čas.

Město v současné době netuší, co si s rozlehlou a technicky zdevastovanou budovou počít. Rekonstrukce totiž představuje vysoké finanční náklady, na které je prázdná městská pokladna krátká. Město zatím jedná s různými investory a do úvahy padá i prodej.

„Záměr s vybudováním penzionu pro seniory však trvá. Město už má rozpracovanou studii na vybudování nového penzionu poblíž stávajících penzionů Seniorcentra v Kateřinkách,“ sděluje mluvčí opavského magistrátu Lada Dobrovolná.

Budovu bývalé porodnice nechal v letech 1911 až 1912 postavit tehdejší ředitel zemské nemocnice Fritz Pendl jako soukromé sanatorium. Luxusní objekt disponoval čtyřiceti lůžky, dvěma operačními sály a na svou dobu nejmodernějším vybavením.