Řidičům jedoucím zde v sobotu dopoledne se za Pustými Jakarticemi, Arnoštovem i Služovicemi naskytl pohled na pytle jablek, srovnané u krajnice. Jeden ze sběračů, který se představil jako Robert z Krnova, uvedl, že on i další mají na sběr řádnou smlouvu. „Není to žádná černota, za chvíli přijede šéf a jabka odveze do sběrny,“ řekl.

Úroda ovoce na Opavsku je na rozdíl od jiných regionů v Čechách dobrá. Podle slov předsedy opavského zahrádkářského svazu Lubomíra Fišera mohou být pěstitelé i zahrádkáři spokojeni. „Třešně byly dobré, višně velmi slušné, broskve také. U jablek ještě uvidíme, jestli neopadají ta, co jsou na stromech,“ nechal se slyšet Fišer, podle kterého letošní úrodu ovlivnilo sucho.

Také pěstitel ovoce Erich Duxa z Bolatic–Borové potvrdil, že veškerého ovoce je dostatek. „Řekl bych, že v našem kraji budeme mít letos ovoce až nadmíru,“ mínil Duxa a dodal: „Loni jsme měli dost jablek, ale chyběly nám švestky, broskve, meruňky a třešně.“ Podle starosty Malých Hoštic Stanislava Kubesy, který se pěstováním ovoce zabývá, je v letošním roce na Opavsku dobrá úroda drobného bobulového ovoce, jako jsou jahody, rybíz, angrešt, maliny, ostružiny a kanadské borůvky. Velmi slibnou se podle něj jeví také úroda vinné révy.