„Účast nám přislíbili výrobci hlavolamů z Tábora, Dobroměřic u Loun, Říčan u Prahy, Frenštátu pod Radhoštěm, ze slovenského Zvolena, z Banské Bystrice a také jeden výrobce z Moskvy,“ vyjmenoval starosta obce Větřkovic Dušan Lederer a doplnil, že jednají ještě s výrobcem z Ukrajiny.

Podle slov starosty Lederera budou vystaveny poslední světové novinky hlavolamů z letošního setkání, které proběhlo počátkem srpna v Praze. „Tohoto setkání se zúčastňují stovky návštěvníků z širokého okolí, rádi si vyzkoušejí své myšlení a trpělivost, která je k řešení hlavolamů potřeba. Přijďte strávit část svého volného času k nám do Větřkovic a na chvíli zapomenout na každodenní starosti,“ zve na výstavu starosta.

Na této výstavě se budete moci mimo jiné setkat také se sběrateli panenek, figurek z Kinder vajíček, pivních tácků a etiket. Výstavy se taktéž zúčastní sběratelé minerálů, starých map a pohlednic z regionu, součástí výstavy je prodejní výstava knih. „Účastníci si budou moci zakoupit s předstihem dárky na Vánoce pro své blízké a sběratelé mohou získat nové kontakty či vyměnit něco ze svých sbírek,“ podotýká starosta Dušan Lederer a uzavírá tím, že součástí výstavy bude také soutěž o Guinnessovu knihu rekordů a hlavolamy.