Už proto na něm nemohli chybět zaměstnanci opavské Věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence. „Naši pracvníci se ho zúčastnili už po několikáté a pokaždé s vědomím, že běží pro dobou věc. Tentokrát však byla jejich motivace větší o to, že se s odsouzenými lidmi setkávají při své práci denně a problematika je jim blízká,“ říká mluvčí opavské věznice Barbora Šumberová.

Motivace podpory k zařazení lidí s trestní minulostí zpět do společnosti a šance na slušný život pro jejich rodin jich letos oslovila víc než dříve. Proto se přihlásili a společně odjeli do Prahy. Za Opavu běžely lesoparkem v pražských Řepích se žlutou stužkou hned tři opavské štafety po čtyřech účastnících.

Ilustrační foto.
Hromadná doprava v Opavě bude levnější, kdo všechno ušetří?

Akce je inspirovaná podobným projektem ze Singapuru. Cílem tohoto běhu je hlavně osvěta a odbourávání předsudků tak, aby lidé se záznamem v rejstříku trestů mohli získat zaměstnání a šanci na nový začátek. Letošní ročník znovu podpořily známé osobnosti, mezi jinými herec Petr Čtvrtníček, biatlonista Michal Krčmář nebo moderátorka Barbora Černošková, která byla patronkou běhu.