„Troufám si tvrdit, že covidová doba je nejtěžší právě pro ně. Všechna nutná vládní nařízení je ještě více izolují od okolního světa, což bývá pro psychiku velmi zatěžující. Pevně věřím, že se v novém roce podaří třeba díky očkování boj s koronavirem vyhrát a do Senior Pointů se vrátí všechny besedy, přednášky, zábavná odpoledne, preventivní školení nebo neformální setkání,“ říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Ilustrační foto.
Mladík z Opavy kradl v celém regionu. Navíc měl řídit pod vlivem drog

Nejčastějším požadavkem bylo vystavení Senior Pasu, který starším lidem nabízí výhodné akce a slevy. Senior Pointy slouží též pro distribuci hlásičů požáru a detektorů CO2, které kraj od roku 2017 zdarma rozdává občanům starším pětašedesáti let. Zájemci si je budou moci vyzvednout začátkem příštího roku právě v nich stejně jako IN.F.Obálky, informující záchranáře o zdravotním stavu seniora a jeho užívaných lécích. Tím zvyšují bezpečnost seniorů. 

K TÉMATU

Na Opavsku fungují dva SeniorPointy: v Opavě v Rolnické ulici 29 ve čtvrtek od 7,30 do 16 hodin - telefon 770 138 187, e-mail: opava@seniorpointy.cz a ve Vítkovu v Komenského ulici 139 ve čtvrtek od 7 do 15 hodin – telefon 770 179 689 a e-mail: vitkov@seniorpointy.cz.