Jízda tyto cestující a stejně tak i jejich doprovod přijde na třicet korun, pouze doprovod držitele průkazu ZTP/P může cestovat zdarma. Cestovné mohou pasažéři uhradit buď v hotovosti nebo bankovní kartou. Senior taxi poskytuje svým občanům město prostřednictvím Městského dopravního podniku, který pro tento účel vyčlenil vůz s řidičem.

O službu je už nyní velký zájem a v pořadníku je zaregistrovaných už 180 žadatelů. „Máme jednu z nejhustších sítí městské hromadné dopravy, která cestující přepraví trolejbusy i autobusy prakticky kamkoliv. Přesto rádi nabízíme starším a handicapovaným Opavanům tuto novou dopravní alternativu. Zatím půjde o pilotní provoz a po jeho vyhodnocení mohou být nastartované i další možnosti. Záleží hlavně na zájmu veřejnosti,“ míní primátorův náměstek Michal Jedlička. Taxík pro seniory bude nyní jezdit pouze na území samotného města bez jeho částí. Tuto službu může však každý zájemce využít maximálně čtyřikrát měsíčně.

Senior taxi bude klienty přepravovat v pracovních dnech od 6 do 16 hodin, ale není vybavené nájezdovou rampou. To znamená, že nemůže přepravovat vozíčkáře, kteří nejsou schopni svůj vozík opustit. „K využití vozidla je nutná registrace zájemců v místě předprodeje jízdenek městské hromadné dopravy na Horním náměstí. Při registraci dostanou lidé leták se všemi podrobnými informacemi o této nové službě. Jízdu na konkrétní den i čas si zájemci musejí objednat předem na telefonním čísle 602 533 915,“ upozorňuje ředitel Městského dopravního podniku Pavel Gebauer.