Senior akademii opět zorganizovalo město Opava ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací a postarší studenti si certifikáty přebírali z rukou primátora Tomáše Navrátila a jeho náměstka Vladimíra Schreiera. Oba představitelé města ocenili ochotu seniorů podstoupit další vzdělávání.

„Má obrovská úcta patří lidem, kteří se i ve vyšším věku rozhodnou studovat Senior akademii, kterou v Opavě už šest let podporujeme. Je úžasné, jakou mají chuť se něco nového dozvědět, naučit a poznat. Krásné je, že někteří absolvovali všech šest ročníků a jak jsem slyšel, už se těší na další,“ vzdal primátor Navrátil hold přítomným absolventům. Pro zajímavost - letošním nejstarším absolventem byl šestaosmdesátiletý Eduard Zorvan. Senior akademie je otevřena lidem od pětapadesáti let výše, ale pokud její kapacita není naplněna, bývají výjimečně přijímáni i mladší zájemci.

V rámci letošní Senior akademie se uskutečnilo celkem čtrnáct setkání, zpravidla vyplněných přednáškou a následným doplňkovým programem.

close Představitelé města předávali certifikáty úspěšným absolventům, kteří zcela zaplnili Sál purkmistrů. info Zdroj: se svolením města Opavy zoom_in Představitelé města předávali certifikáty úspěšným absolventům, kteří zcela zaplnili Sál purkmistrů.

K němu patřilo například promítání dokumentů s následnou besedou, návštěvy výstav s komentářem, exkurze nebo tvůrčí činnost. Jednotlivé přednášky byly tematicky zaměřeny na záležitosti, dotýkající se běžného života seniorů nebo takové, o které účastníci sami projevili zájem. Šlo mimo jiné o kybernetickou bezpečnost na sociálních sítích nebo o otázky kolem zdraví.

„Nově jsme zařadili přednášky na téma zdravá strava, fyzioterapie pro seniory, paliativní péče i psychické dopady a rizika nadužívání léčiv. Koncipovali jsme je tak, abychom posluchačům ukázali především to, jak jde různým problémovým situacím předcházet a pokud již nastanou, jak je řešit,“ dodává manažerka prevence kriminality z odboru školství opavského magistrátu Dagmar Polášková,.