Ke koupi i k obdivování byly staré pohlednice, známky, kameny, minerály, nejrůznější odznaky a vyznamenání. Bohužel vystavujících ani zájemců se příliš nesešlo a polovina prodejních stolů zela prázdnotou.

„Je škoda, že zájem o sběratelství upadá a nesešli jsme se dnes zde v hojnějším počtu," míní František Šenk, který u vstupu vybírá symbolické desetikorunové vstupné.

Jedním z prodávajících je i devětadvacetiletý Lukáš Fojtík. Mezi sběrateli patří rozhodně mezi ty mladší. Sběru drahých kamenů a minerálů se věnuje již od dětství. Ke sběru ho přivedl jeho dědeček, který byl vášnivým filatelistou, a četba odborné literatury.

Jeho nejcennějším kouskem ve sbírce je kámen larimaru. „Tento kámen se vyskytuje pouze v Dominikánské republice a je nejen mezi sběrateli velmi oblíben," doplňuje Lukáš Fojtík, který si tohoto blankytně modrého exempláře patřičně cení.

I přes klesající zájem lidí o sběratelství František Šenk nepropadá skepsi a na začátek února příštího roku už plánuje opavský klub sběratelů OPAKS další setkání. „Doufám, že příště se prodávajících i návštěvníků sejde více a připojí se i mladší generace," dodává závěrem sběratel.