„V reakci na aktuální situaci na Ukrajině se rozhodl opavský klub nabídnout ukrajinským občanům, kteří byli nuceni opustit své domovy, dočasné ubytování v prostorách Parkhotelu Opava. Ve spolupráci s pracovníky humanitární a rozvojové pomoci Diecézní charity ostravsko - opavské, tak bude tato možnost ubytování nabídnuta potřebným, zejména matkám s dětmi,“ řekl předseda představenstva SFC Opava Zdeněk Vitkorin.

Roman West
Podívejte se: Devět minut pokazilo Opavě generálku

„Z Ukrajiny utíkají před válkou zejména ženy a děti. Jsou tak odloučeni od svých rodin a blízkých a nemají jistotu, že je ještě někdy uvidí. To minimum, které pro ně můžeme udělat, je nabídnout jim bezpečné zázemí a střechu nad hlavou," pokračoval klubový šéf.

Opava porazila Velké Meziříčí
Tisícovka diváků dohnala Opavu do play off! Slezan děkoval Kopřivnici

„Další pomoc se budeme zajišťovat operativně na základě aktuální potřeby. Rád bych také poděkoval klubovým partnerům, kteří nám s organizací pomoci aktivně pomáhají," řekl ještě Zdeněk Viktorin.

Hokejová pomoc

S pomocí přišel také hokejový klub z Opavy. Na sobotní duel Slezanu s Velkým Meziříčím byl sice vstup zdarma, klub ale připravil kasičku, do které se vybíralo dobrovolné vstupné. Vybráno bylo 10 206 korun. Peníze byly v neděli odeslány na konto Člověk v tísni.