Stav malého děvčátka, jak redakci řekl tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Tomáš Oborný, zůstává i nadále kritický.

Popálený muž byl v pondělí převezen z opavské nemocnice do jiného zdravotnického zařízení. Podle informací redakce by se mělo jednat o vězeňskou nemocnici. Také tisková mluvčí severomoravské kriminální policie Soňa Štětínská zmínila, že byl na něj vydán příkaz k odnětí svobody. Důvodem je údajně dřívější neodpykaný trest.

Vedení města nabídlo rodině vybydlený dům. Ta jej však odmítla.

Je několik dní po požáru a už se začínají objevovat nové, zajímavé informace. Vyšetřování kauzy, při které byli popáleni tři lidé včetně dvouletého děvčátka, se tak zřejmě ještě zkomplikuje. Zjistilo se totiž, že vlastníky zmiňovaného domu je šest občanů Německa.

Jak redakci potvrdil starosta Vítkova Pavel Smolka, němečtí vlastníci domu jsou většinou důchodci. Shodou náhod zdědili dům asi deset dní před požárem. „Původní majitelka domu už nežije. Vlastnictví se začalo řešit už před sedmi lety. Dům totiž chátral,“ podotkl starosta s tím, že se nyní musí shořelý dům zabezpečit tak, aby nedošlo k ohrožení života občanů.

V domě začalo hořet v noci na neděli, kdy romská rodina spala. Podle neoficiálních zpráv vhodil někdo do domu zápalné lahve. To, zdali šlo o rasistický útok, šetří v těchto dnech policie.

(rr)