Vše se událo uplynulý pátek před půl třetí odpoledne. Na policii v tu chvíli volá sedmatřicetiletý muž ze Šilheřovic a oznamuje, že na území obce pod dálničním nadjezdem stojí nastartovaný Ford Explorer a z jeho výfuku do zadního okna vede gumová hadice. Na místo je ihned vyslána hlídka hlučínské policie, ale volající na nic nečeká a sám rychle jedná.

„Bezprostředně po zavolání záchranářů vytáhl ven z automobilu neznámého muže v bezvědomí a poskytl mu nezbytnou první pomoc až do příjezdu sanity," sděluje opavský policejní mluvčí René Černohorský. Díky, tomu dnes muž žije. Jakmile nabyl neúspěšný sebevrah opět vědomí, začali policisté zjišťovat podrobnosti celého případu. Jenže se zrovna dvakrát moc informací nedozvěděli.

„Uvedl jen, že nic neprovedl, nikomu neublížil a na dotaz, zda chtěl spáchat sebevraždu, a co celá tato událost měla znamenat, neodpověděl," potvrzuje Černohorský. Jakmile si pak muž zamknul auto, které se mělo stát jeho rakví, byl převezen záchranáři na traumatologii do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách.

Podle policejního mluvčího se poté večer pacientův ošetřující lékař vyjádřil v tom smyslu, že sebevrahův zdravotní stav je stabilizovaný, avšak stále odmítá o celém incidentu říci cokoli bližšího. Byl tak zanechán v nemocnici na pozorováni a předán k vyšetření u psychologa.