Policisté z Oddělení hlídkové služby Územního odboru Policie České republiky v Opavě v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěli v pátek 27. srpna na ulici Kasárenské v Opavě řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Kia Sorento, a to 42letého muže z Opavska.

Při této silniční kontrole bylo provedeno i odborné měření dechovými zkouškami, které prokázalo, že uvedený řidič je pod silným vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,5 promile alkoholu v dechu.

SILESIA BIKE MARATHON 2021
PODÍVEJTE SE: V sobotu se jel Silesia bike marathon

To ale nebylo vše. „Následným důsledným prošetřováním a prověřováním celé záležitosti bylo zjištěno, že muž byl jako podnapilý řidič osobního automobilu Kia Sorento stavěn a kontrolován jinou policejní autohlídkou již předchozí den ve Štěpánkovicích,“ přidal perličku policejní komisař René Černohorský.

Zakročující policisté mu naměřili téměř 3 promile alkoholu v dechu! Na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí, jenže muž na to nedbal a na nový den si vyjel znovu. A znovu s alkoholem v krvi.

„Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem opavští policisté rozhodli o zadržení výše jmenovaného 42letého muže a umístili jej na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Jeho chování je nyní v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů,“ dodal Černohorský.