První z nich doputovala z porodnice Slezské nemocnice a odhalila identitu prvního dítěte, které se v roce 2015 na Opavsku narodilo. Odpověď na otázku byla nalezena nedlouho po šesté hodině.

„Jedná se o chlapečka, kterému rodiče z Bolatic dali jméno Samuel. Narodil se v 6.13. Váží 3 050 gramů a měří 50 centimetrů," uvedl tiskový mluvčí Slezské nemocnice Daniel Svoboda.

.

Ztracený Polák

Oproti loňskému roku zaznamenala mírný nárůst opilců Protialkoholní záchytná stanice v Opavě, kam bylo dodáno celkem pět lidí, tedy o tři více než v roce 2014. Jedním z nich byl i občan polské národnosti, jehož alkohol dovedl na scestí. A to v pravém slova smyslu.

„Dotyčného zajistili kravařští policisté. V podnapilém stavu se nacházel na katastru obce Oldřišov. Patrně si spletl směr a navíc byl jen v tričku," komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Policisté, hasiči a také záchranáři se shodli v tom, že oslavy Silvestra v opavském okrese se obešly bez nějakých větších excesů.Jinak na Opavsku panoval klid. Nedošlo k žádné dopravní nehodě a jen jedna kontrola řidiče měla pozitivní výsledek na užití návykových látek před jízdou. Kromě toho policisté řešili jen potyčku před Absolut barem u křižovatky ulice Praskovy a Zámeckého okruhu v Opavě.

V šetření jsou také poškozené otáčecí dveře Obchodního centra Breda. Zatím se neví, jestli šlo o úmysl, nebo třeba nešťastnou náhodu.

Pořezaná ruka a dva pády ze schodů

Nic zásadního nepadlo ani na bedra záchranářů. Od půlnoci až zhruba do osmé hodiny ranní zaznamenali patnáct výjezdů. Do Bohdanovic například jeli kvůli zranění muže, který si pořezal ruku o sklenici. Hned dva muži se zranili při pádu ze schodů.

K prvnímu případu došlo v Březové. Dotyčný byl s úrazem hlavy převezen na chirurgické oddělení Slezské nemocnice. Druhý z nich spadl ve Vítkově a vymkl si kotník. „Opavsko na Silvestra tradičně patří ke klidnějším destinacím, což se potvrdilo i v tomto roce," zhodnotil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Na území opavského okresu se rozhodně nepřetrhli ani hasiči. Za zmínku stojí snad jen to, že jedenáct minut po půlnoci museli řešit menší požár trávy v ulici Chelčického v Kateřinkách. K ničemu vážnějšímu jinak nedošlo.