Silvestr je proslulý jako večer plný bujarého veselí. Osloveným osobnostem se však do velkých merend evidentně nechce. Ředitel Mendelova gymnázia Petr Pavlíček stráví poslední noc letošního roku doma s manželkou a domácími mazlíčky.

„Pejsek s kočičkou na mne budou koukat určitě vlídně, jak manželka, to zatím netuším,“ konstatuje Petr Pavlíček.

„Silvestr považuji za nejprotivnější den roku, protože veselí na povel nemusím. Posedím s rodinou se symbolickou lahvinkou a pustíme si nějaké DVD,“ plánuje malíř Ondřej Kočár.

Senátor Vladimír Plaček stráví nočního Silvestra s obyvateli Rehabilitačního centra, jehož je ředitelem. Posedí s nimi, popovídá i popije. Také pogratuluje svému otci, který se jmenuje Silvestr. „Ten den nijak výrazněji neprožívám, protože mi signalizuje, že budu zase o rok starší,“ míní Vladimír Plaček.

Ředitel opavské Střední technické školy Josef Vondál plánuje návštěvu ostravského divadla. „Po návratu dokončím oslavu už v rodinném kruhu,“ slibuje Josef Vondál. Bývalý opavský primář Milan Cvek vyrazí pravděpodobně s kompletní rodinou na hory. „Přes den si užiji lyžování a noc v rodinném kruhu se vším, co oslava Silvestra obnáší,“ říká Milan Cvek.

Žokej Marek Stromský věří, že proslulou noc flamendrů znovu oslaví s kamarády v rodinné hospodě. „Ještě jsme se na tom sice nedomlouvali, ale je to už tradice a ta se má dodržovat,“ věří Marek Stromský.

Velkohoštický starosta Alfons Pospiech stráví silvestrovský večer doma u sledování televize a konzumace dobrot „co stůl dá“. „Po půlnoci si s manželkou zajdeme k zámku na tradiční silvestrovský ohňostroj,“ plánuje Alfons Pospiech.

V širokém kruhu rodiny plánuje prožít poslední den v roce bělský starosta Karel Krupa. „Bude nás hodně, ale protože lidé na vesnici jsou pilní a staví si velké domy, všichni se vejdeme. Půlnoc budu s nimi očekávat se skvělým vínkem a po půlnoci se půjdeme projít obcí a popřát známým,“ přibližuje Karel Krupa svůj průběh Silvestra.

Podobný plán má též rohovský starosta Daniel Procházka. „Celý rok lítám všude možně a na rodinu nemám čas, tak si ji užiji alespoň o Silvestru,“ konstatuje starosta.