Prezentace účastníků proběhne po deváté hodině ranní a to pod hrázkou v Podhradí u Vítkova. Samotné zahájení sjezdu je naplánováno na deset hodin, ukončení na šestnáctou hodinu odpolední. Voda poteče čtyři hodiny od deváté do třinácté hodiny. Přespolní přívrženci vodního sportu se mohou ubytovat v autokempu v Podhradí u Vítkova.

Akce je určená široké veřejnosti. Jak již u červencového sjezdu předseda ostravského spolku vodáků Campanula František Vyhňák uvedl, dostavit se mohou všichni, bez ohledu na to, zdali mají nějakou předběžnou průpravu. V souvislosti s tímto sjezdem pořádá vodácký spolek, který je pořadatelem této akce, školu základů jízdy na kánoi spojenou se sjezdem Moravice. Cena tohoto jednodenního kurzu je 380 korun, přičemž zahrnuje půjčovné lodí a vodáckého vybavení, včetně dovozu a odvozu, instruktora, krátkodobý členský příspěvek a jiné.

Případní zájemci se musí dopředu přihlásit, a to buď osobně v Ostravě na Nádražní ulici v obchodě US Army, nebo prostřednictvím e-mailové adresy fran.vyhnak@volny.cz.