V sobotu večer je přišlo podpořit více než 1 200 lidí, což je nejenom rekordní počet, ale současně i maximum možného. Účastníci si dosyta užili zábavu a rozptýlení v podobě různých atrakcí a vystoupení rozmanitých žánrů.

V sobotu odpoledne se poprvé konala soutěž Chlebičov má talent, do které se přihlásilo pět odvážlivců především z řad dětí. Diváci sledovali vystoupení s pejskem, hru na akordeon, gymnastickou sestavu, zpěv a stand-up. „Ze všech skvělých výkonů nebylo možné vybrat ten nejlepší, takže se o výhru podělili všichni soutěžící. Bavili se jak dospělí, tak i děti, které měly též z čeho vybírat. K zábavě je zvaly skákací hrady, kolotoč, malování na obličej nebo 3G trenažér a všechny atrakce si vychutnaly plnými doušky,“ spokojeně konstatuje chlebičovská starostka Zuzana Kašná.

Požár traktoru v Litultovicích 15. srpna 2023.
Z traktoru na Opavsku udělaly plameny jen ohořelou kostru

Večerní program byl zacílený na vkus dospělých. Na své taneční hity přilákala davy přítomných skupina Holki, která vrátila posluchače o několik desetiletí zpátky. Když jako hlavní hvězda programu vystoupil Petr Kolář s kapelou, byla v areálu hlava na hlavě. Parket se dokonale zaplnil a tak to zůstalo i během diskotéky, kterou, dá se říci že už skoro tradičně, odehrál a odmoderoval osvědčený DJ Baluu.

Skvělou atmosféru doplnilo občerstvení a zájem o ně se, vzhledem k počasí, týkal hlavně piva. Nedělní část programu přinesla novinku v podobě slavnostní mše svaté, sloužené v areálu za chlebičovské občany a za zdárný průběh akce takříkajíc „pod širým nebem“.

Opavské folklorní děti na festivalu v Sarajevu.
Diváci v Sarajevu tleskali opavským dětem

Odpoledne patřilo starší generaci, pro kterou zazpívalo jimi oblíbené duo Eva a Vašek a definitivní tečku udělal koncert kapely Dolbend, „Za mimořádný průběh akce si zaslouží pochvalu hlavně naši pořadatelé, zainteresované společenské organizace i složky a v neposlední řadě účastníci, kteří slavnost navštívili,“ dodává Zuzana Kašná.