Budou mýt auta celý den a zadarmo. Jen aby pomohli nemocným dětem. Přesně na tohle se chystají opavští skauti v rámci celostátní humanitární akce Společně proti leukémii.

„Celostátně se tato akce koná popatnácté, v Opavě podruhé. Všechny děti už se těší, loni z toho měly dobrý pocit. Jen za sobotní dopoledne jsme vybrali zhruba třináct set korun," pochvalovala si vedoucí oddílu Tkaničky Opava Věra Greiplová s tím, že někteří řidiči přispěli dokonce tak vysokými částkami jako je čtyři sta korun.

A prý si v loňském roce užili spoustu srandy. Okna umývali osobním automobilům, náklaďákům, ale na řadu přišla třeba i motorkářská plexiskla. V roli umývačů se představili skauti od osmi do osmnácti let. Letos se jich na Hradeckou ulici na Benzinu chystá celkem patnáct. Auto si můžete nechat oleštit a zároveň přispět na dobrou věc od deváté hodiny ranní do patnácté odpolední.

Skauti by rádi myli auta i v neděli, bohužel jim ale chybí dospělý dozor. Možná se jim ale ještě podaří situace vyřešit, a přece jenom je poslední víkendový den na Benzině najdete.

Jak již bylo řečeno, finanční výtěžek z celé akce bude věnován na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně a na rozvoj léčby nemocí krvetvorby. Za celou dobu své existence přinesla sbírka téměř osm milionů korun.

Skautský oddíl Tkaničky Opava je proslulý tím, že v něm děti zůstávají i přes pubertu. „V současné době se pravidelně scházím s jedenácti svěřenci od třinácti do sedmnácti let. Ti chodí většinou do skautu už odmala. Na setkáních už je víceméně připravuji na to, jak jednou budou oddíl vést sami," říká Věra Greiplová.