Prostory se rozrostly o využitelné podkroví a z dříve jedné hlavní místnosti mají nově k dispozici hned tři místnosti pro neformální vzdělávání i zábavu. Novinkou je též vybavení a pomůcky. Děti i dospělí mají v přízemí nově k užívání přírodovědnou učebnu, dílnu a kuchyň, toaletu, bezbariérovou toaletu a sprchový kout.
V podkroví je otevřený prostor IT učebny, která za špatného počasí slouží jako herna. Rekonstruovaná klubovna není využívaná pouze skauty, její prostory slouží například k lekcím jógy nebo jako zkušebna místní scholy, scholičky a další využití přijde časem.
Projekt Skautovna byl zahájen v roce 2019 a s pomocí manažerky mikroregionu Hvozdnice se skautům podařilo získat 95 % dotaci na rekonstrukci z Integrovaného regionálního operačního programu. Druhá dotace byla zaměřena na energeticky úsporná opatření z Operačního programu životní prostředí.
Konkrétně šlo o rekonstrukci a zateplení střechy, obvodového pláště, podlahy, vybudování podlahového vytápění v přízemí a otopné soustavy v podkroví, instalaci plynového kotle, výměnu oken, instalaci fotovoltaické elektrárny a propojení odběrných míst elektřiny se sousedním obecním úřadem. To umožňuje, aby elektřina, vyrobená z fotovoltaiky mohla být využívaná současně též úřadem. Oba objekty mají různé režimy a čistá ekologická elektřina je jim tak efektivně k dispozici po celý den.
Kofinancování u těchto dotací hradila obec Dolní Životice jako vlastník objektu a střešní krytina byla sponzorským darem od společnost SATJAM. Skauti si vlastními silami zajistili dotace na vybavení klubovny a střediska v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a ze Státního zemědělského intervenčního fondu prostřednictvím Místní akční skupiny Opavsko v celkové výši přes 1,2 milionů korun.
Kořeny skautingu byly v obci zapuštěny už v roce 1945 a současné skautské středisko Salvator v ní působí nepřetržitě od roku 1990. Letos ho tvoří 49 dívek a chlapců do 18 let, což z něj dělá největší dětskou organizaci v obci a kromě města Opavy i v rámci širokém okolí. Dalších sedmnáct aktivních dospělých se stará o jeho zázemí a chod. Loni v létě společně s opavským skautským přístavem Černý Čáp poprvé zajistili vlastní tábořiště u Slezské Harty a připravili tím téměř 200 dětem z Opavska nezapomenutelné prázdninové zážitky.