„Prozatím nejsme v provozu. Jsme nachystaní a čekáme na příděl sněhu,“ zmínil provozovatel Skiareálu Horní Guntramovice Milan Švidra s tím, že ceny zůstanou stejné. Navíc převlékárny pro lyžaře a parkoviště zde mají zdarma.

„Upravujeme také běžeckou trať, a to dva okruhy. Jeden osmikilometrový a druhý dvanáctikilometrový,“ doplnil Švidra. Ani Skiareál Vaňkův kopec prozatím není v provozu. Jak zmínil provozovatel areálu Martin Kafka, sezona zde začne podle sněhových podmínek. Ceny mimo hlavní sezonu zde podle jeho slov zůstanou stejné jako loni, maximálně se o něco málo zdraží hlavní sezona.

Novinkou pro tento rok je pak na Vaňkově kopci dodělaný snowpark. Také ve Ski areálu Hošťálkovy Vráclavek je zatím začátek sezony v nedohlednu. Redakci to řekl majitel areálu Pavel Stangler.

„Původně jsme chtěli začít už v sobotu, ale asi to nestihneme, protože málo mrzne. Zatím tedy pouze uměle zasněžujeme,“ řekl. Ceny budou podle jeho slov stejné jako v uplynulém roce. Co se týká novinek, vše podle něj zůstává stejné. Jediné, co by mohlo návštěvníky překvapit, je rychlé občerstvení, které bude letos venku přímo u vleku.

(mn, ver)