Taková žeň úspěchů čekala opavskou školu na letošním 9. ročníku celostátní Středoškolské studentské soutěže Ytong. Soutěžní práce hodnotila odborná porota, cílem soutěže je pomoc budoucím stavitelům a projektantům z řad středoškolských studentů.

Soutěž, jejímž předmětem je studentský projekt rodinného nebo bytového domu s využitím systému Ytong, umožňuje účastníkům využití teoretických znalostí v praktickém návrhu. Současně je nechává nahlédnout pod pokličku práce projektových kanceláří.

„Jde o třetí vítězství naší školy v této soutěži na celostátní úrovni a to nás obrovsky těší. „ netají radost ředitelka školy Karla Labudová. Práce oceněných opavských studentů vedl odborný pedagog Tomáš Fischer „Veronika navrhla bytový dům, jehož architektonickým záměrem byl objekt s elegantním vzhledem, který díky svému specifickému tvaru umožní dokonalý přístup tepelného a světelného záření.

Tomáš vytvořil rodinný dům v pasivním standardu s funkčním interiérem a elegantním designem. To všechno při dodržení materiálové nabídky firmy Ytong," přibližuje Tomáš Fischer oba návrhy. ."Jsme rádi, že se našim studentům daří získávat tak pěkné výsledky v odborných soutěžích jak na regionální, tak na celostátní úrovni. Připravit studenty na reálnou praxi je hlavní cíl naší školy a pokud to tak má být, nesmíme pokulhávat ani v oblasti používání stavebních materiálů," dodává Karla Labudová.