Změny se týkají také parkování ve slezské metropoli, neboť již bylo zrušeno parkování zdarma v parkovacích zónách. A zrušilo se i místo, které radnice připravila pro případ karantény pro lidi bez domova.

Co se městské hromadné dopravy týká, tak ta již funguje v běžném provozu avšak s tím, že obsluhovány nejsou linky 202, 204, 205 a 210. Od 1. července budou platit letní jízdní řády.

Ilustrační foto.
Otevírá se Dům umění i galerie Obecního domu

„I nadále platí omezení volného pohybu klientů po budovách magistrátu, očekáváme, že to bude po dobu zhruba jednoho týdne. Pokud je to možné, prosíme o upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu,“ upřesňuje Roman Konečný z tiskového oddělení magistrátu. 

Veřejnost do budov magistrátu bude vstupovat jen na základě on-line objednávky nebo telefonicky, písemně či elektronicky domluvené osobní návštěvy s konkrétním zaměstnancem úřadu.

Ostrava si připomíná 75. výročí osvobození. Kvůli koronavirové pandemii musela zrušit veřejné oslavy, město proto v barvě trikolory nechalo 30. dubna 2020 nasvítit dominanty města a vyzvala obyvatele, aby v oknech zapálili svíce. Mají tak uctít památku ne
PODÍVEJTE SE: Ostravští fotografové dali dohromady záběry z pandemie COVID-19

„Klient bude vyzvednut u vstupu do budovy zaměstnancem úřadu a po provedení potřebných úkonů bude odveden k východu z budovy. V případě platby na pokladně bude klient taktéž doprovázen zaměstnancem. Před vstupem do budovy musí podepsat čestné prohlášení, že nemá příznaky onemocnění COVID-19. Vstup zjevně nemocným nebo lidem bez roušky nebude umožněn,“ doplňuje Roman Konečný. 

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.