Minulý týden jsme psali o tom, že rodiče pětileté holčičky hledají muže, který ji zachránil, když se topila v aquaparku v Kravařích. Našli jej a tento týden mu poděkují.

Dramatický příběh se odehrál v neděli 12. dubna, kdy rodina do aquaparku vyrazila. Idylka byla narušena, když se jedno z dětí ztratilo. Původně se všichni koupali v malém dětském bazénu.

Téměř dvouletý chlapec a pětiletá holčička si užívali vodních radovánek pod dohledem svých rodičů. Dívka však v určité chvíli odešla bez toho, že by se zmínila rodičům. Když to zjistili, vydala se paní Lenka dceru hledat. Následných několik okamžiků se proměnilo v boj o dívčí život. Neznámý muž nesl dívku z velkého bazénu. Holčičku se povedlo oživit a převézt do nemocnice.

„Nechali si ji tam na pozorování. V současné době ji už máme doma. Bohužel dostala zápal plic, který léčíme antibiotiky, ale je čilá,“ řekla naší redakci maminka.

Muž, který dívku zachránil, byl nakonec objeven na Církevní škole v Opavě, kde studuje zpěv. Jmenuje se Filip Hlavinka a minimálně pro rodinu se stal hrdinou.

Sám se jako hrdina necítí. „Plaval jsem a všiml jsem si nepohyblivého těla. Automaticky jsem se pro ně potopil a vytáhl je na břeh. Byla to náhoda. Každý jiný by se tak zachoval,“ řekl naší redakci.

„Nikdy dříve jsem nikoho nezachránil. Nejbližší rodině jsem se s tím svěřil a ve škole se to rozneslo. Holky se na mě dívaly jako na supermana,“ podotkl s úsměvem Filip Hlavinka a doplnil, že obdivuhodný byl okamžitý oživovací zákrok otce dívky, který jí dal umělé dýchání a oživil ji.

Rodina se se svým zachráncem potká tento týden na večeři.