Jak mužům, tak i ženám byl určen další ročník Dne urologické prevence. V urologické ambulanci Slezské nemocnice využilo možnosti nechat se zdarma a bez předchozího objednání vyšetřit přes šedesát zájemců. Jedním z nich byl i fotbalista SFC Opava Jan Žídek.

„O akci jsem věděl už z minulého roku. Znám se s organizátorem Pavlem Novotným, který se mě zeptal, zda bych letos chtěl přijít. Vysvětlil mi, že skupina mužů do čtyřiceti let věku se řadí mezi ty rizikové, a proto jsem se rozhodl vyšetření podstoupit. Nebylo to sice nic příjemného, ale je důležité vědět, že je člověk zdravý,“ nechal se slyšet opavský obránce, který se podobné akce účastnil vůbec poprvé.

„Dlouho jsem neváhal, ale když se termín blížil, trochu nervozity jsem vnímal. V budoucnu určitě nemám problém se zapojit znovu. Nic mě to nestojí. Jen něco málo času, což není v porovnání s tím, že se dozvím, že jsem v pořádku, v podstatě nic,“ doplnil Jan Žídek.

Zájem o akci byl opět velký, několik lidí muselo být z kapacitních důvodů objednáno na náhradní termín, jelikož lékaři nestihli vyšetřit úplně všechny. „Na akci dorazilo i mnoho nových pacientů, ale i ti, kteří se zúčastnili už loni.

Lékaři u několika lidí odhalili onkologické onemocnění, na druhou stranu mají tito pacienti velmi dobou prognózu,“ konstatoval Pavel Novotný, jehož nadační fond je hlavním pořadatelem Dne urologické prevence.