Uzavřela všechny vedlejší vchody a provádí kontroly všech příchozích osob u hlavního vchodu, zakázala návštěvy pacientů a předává další informace u problémových návštěvníků. Ochranných pomůcek rozhodně nemá nazbyt. 

„Jejich množství je minimální. Před několika týdny jsme zaslali objednávky dodavatelům, ale momentálně jsou veškeré dodávky zastaveny. O doplnění zásob jednáme se zřizovatelem i s ministerstvem,“ konstatuje ředitel Karel Siebert.

Přijeďte autem

Slezské nemocnice zavedla pro akutní pacienty, kteří mohou přijet svým vozem, odběrné místo. Při dojezdu nesmí pacient vystoupit z auta a musí se ohlásit telefonicky na číslo 739 045 603. Sestra k němu přijde a odebere stěr. Odběrné místo je v nemocničním areálu označeno šipkami. 

Infekční oddělení vyčlenilo pro pacienty s koronavirem několik lůžek včetně podtlakového pokoje. V současné době jsou přibližně dvě desítky zdravotníků na paragrafu, aby mohli pečovat o děti, ale vedení nemocnice dělá maximum pro to, aby chod oddělení i ambulancí nebyl pro pacienty zásadně omezován. 

Online reportáž