„Řidiči naší převozové služby najedou každý rok s přiděleným vozidlem desítky tisíc kilometrů. Z toho důvodu dochází k poměrně rychlému opotřebování každé sanitky. Chceme, aby naši pacienti jezdili v bezpečných a moderně vybavených vozidlech. Proto jsme pořídili nové sanitky, které nahradí opotřebované předchůdkyně, jejichž opravy se výrazně prodražovaly,“ sdělil ředitel Slezské nemocnice v Opavě Karel Siebert.

Sanitky s logy Slezské nemocnice a Moravskoslezského kraje, které pohání naftový motor o obsahu dva litry a výkonu 110 kW, vyšly na 2,7 milionu korun včetně DPH.

Jsou vybaveny transportními polohovatelnými lůžky MEDIROL se zádržným systémem i pro děti. V každém vozidle jsou dvě transportní křesla MEDIROL, posuvný dvousedák a v obou sanitních vozidlech je možnost převážení invalidních vozíků. Vnitřní část ambulantního prostoru je vybavena rozvodem pro kyslík, přídavným topením pro vyšší komfort pacientů při jízdě v zimě.

Z nových sanitek mají radost nejen pacienti, ale také jejich řidiči. „Sanitka má přehlednou palubní desku. Přímo z naší kabiny můžeme ovládat topení, klimatizaci i světlo v části vozidla určené pro pacienty. Rádio má HandsFree a tím pádem je i snazší a bezpečnější komunikace s dispečinkem, kdy nemusíme zastavovat a složitě se spojovat s kolegy,“ uvedl řidič zdravotnické dopravní sužby Radim Olšan.