Nápad vyvolává mezi Opavany bouři nevole a nesouhlasí s ním ani představitelé místní samosprávy a zákonodárci.

Primátor Zdeněk Jirásek považuje nápad krajských radních za mimořádně nešťastný tah. „Slezská nemocnice je tradiční pojmenování a pro změnu nevidím jediný důvod. Nehledě k tomu, že slezské názvosloví Opavou rezonuje zcela oprávněně," konstatuje primátor Jirásek.

Poslanec Václav Klučka (ČSSD) s přejmenováním opavské nemocnice rovněž nesouhlasí. „Nedává to žádnou logiku. Pojem slezská v názvu nemocnice je historický a nemocnici provází už desítky let. Každopádně se na tuto záležitost budu na kraji informovat. Současný audit, který v opavské nemocnici probíhá, hledá nové úspory. K nim však přejmenování nemocnice rozhodně nepatří," upozorňuje poslanec Klučka.

Poslanec Miroslav Opálka (KSČM) volí také jednoznačně název Slezské nemocnice. „Už proto, že Opava byla, stejně jako Krnov, slezským knížectvím. Někdo se na kraji zřejmě snaží sjednotit názvosloví, ale jen tím vyvolává zbytečné střety názorů," míní poslanec Opálka.

Poslanec Herbert Pavera (TOP 09) plně souhlasí s tím, že tradice se měnit nemají. „Pod označením Slezská má nemocnice své zavedené jméno. Kraj má sice právo názvy svých nemocnic měnit, ale měl by respektovat tradice a zvyklosti v místech jejich působení. Mohl bych požádat krajský úřad, aby své stanovisko zvážil, a udělám to," říká poslanec Pavera.

Názor poslance Zbyňka Stanjury (ODS) se redakci nepodařilo zjistit.

Senátor Vladimír Plaček (ČSSD) chápe záměr kraje na jednotném názvu jeho nemocnic, ale i význam současného názvu opavské nemocnice. „Vnímám jeho historický význam, zobrazující sounáležitost nemocnice s Opavským Slezskem, a osobně se přikláním víc k historii. Možná by šla skloubit v názvu Krajská slezská nemocnice, ale každopádně se budu na tuto záležitost informovat," slibuje senátor Plaček.